Borovan.media
Obchod exkluzivními informacemi
 

Nejúspěšnějším skladatelem a textařem popu v roce 2017 se stal Richard Krajčo

10:23, 15. 6. 2018

Nejhranějšími českými popovými skladbami v rádiích, v televizi, na internetu nebo na koncertech v roce 2017 se staly písně, které složil nebo otextoval Richard Krajčo (foto), frontman skupiny Kryštof.

Vyplývá to ze statistik Ochranného svazu autorského (OSA). Krajčo, který je autorem nebo spoluautorem skladeb jako Atentát, Inzerát, Lolita, Obchodník s deštěm atd., tak za uplynulý rok získal ocenění Nejúspěšnější skladatel populární hudby a Nejúspěšnější textař. Krajčo se stal rekordmanem OSA - v současné době drží 15 cen z různých let za nejúspěšnějšího skladatele, populární skladbu nebo textaře populární hudby. Krajčova kapela Kryštof navíc získala cenu za Koncert roku 2017 za dvě velké koncertní akce na pražském Stadionu Evžena Rošického.

Uvádíme výčet hlavních autorských ocenění OSA:

 • Nejúspěšnější skladatel/textař populární hudby: Richard Krajčo
 • Populární skladba roku: Pohoda - Tomáš Krulich, Milan Špalek (oba kapela Kabát)
 • Vážná skladba roku/Nejúspěšnější skladatel vážné hudby: Jan Zástěra
 • Nejúspěšnější autor populární hudby v zahraničí: Zdeněk Gurský
 • Nejúspěšnější autorka vážné hudby v zahraničí: Sylvie Bodorová
 • Nejúspěšnější autor popu do 30 let: Sebastian Navrátil
 • Nejúspěšnější autor vážné hudby do 30 let: Jiří Najvar
 • Nejúspěšnější nakladatel: Universal Music Publishing
 • Koncert roku 2017: Kryštof

Odběr newsletteru:

reklama

Odběr newsletteru:

Přihlášení

Krátce

 • Česká televize: nový seriál Zkáza Dejvického divadla začne vysílat od pondělí 4. března, 21:05. Režie Miroslav Krobot, 6 epizod.

 • Seznam.cz: majitel a miliardář Ivo Lukačovič opouští pozici předsedy představenstva Seznam.cz a nadále nebude ani jeho členem. Na pozici předsedy představenstva se budou střídat tři stávající místopředsedové. Změna v čele statutárního orgánu proběhne vždy jednou za čtyři měsíce. Prvním předsedou představenstva se v novém uspořádání stává Pavel Zima, v červnu tohoto roku ho ve funkci vystřídá Tomáš Kapalín.

 • TV Nova: nasadí nový řachací seriál Kameňák od pátku 22. února, prime time. V hlavních rolích Václav Vydra, Pavel Kikinčuk, Veronika Žilková, Martin Dejdar, Alice Bendová a Oldřich Navrátil.

Hit dne

Trailer filmu Teroristka.

 • Na turné

  Mandrage
  24. 1.30. 3.
 • Castingy

  Televize Barrandov shání zájemce o účast na natáčení pořadu Soudce Alexandr. Věk 20 až 70 let. Termín 22. a 23. září.

Recenze

Alita: Bojový Anděl

Přes 16 let trvalo převést japonský cyberpunkový manga komiks spisovatele Yukito Kishira Alita: Bojový Anděl (mimochodem nedávno vyšel i v češtině) od prvotního nápadu na plátna kin. Velikán světové kinematografie James Cameron (Avatar, Titanic), který si vzal na bedra scénář a produkci, dlouhá léta dával vždy přednost jinému projektu.

Studio 20th Century Fox dala konečnou zelenou projektu až v průběhu roku 2016, poté co poněkud seškrtalo rozpočet a na režisérskou židli angažovalo Roberta Rodrigueze. Výsledek by se dal označit jako povedená, pokorná a citlivě provedená filmová adaptace, která zachovává ducha, atmosféru knižní předlohy a pokud se v něčem od originálu odchyluje, pak se jedná v drtivé většině o zdařilé obohacení původního příběhu.

Odklad podle všeho prospěl i vizuální stránce filmu. Inteligentní a kreativní užití pokročilých digitálních technologií a triků (Cameron je původně vyvíjel pro dokumentární film) při ztvárňování dystopického světa roku 2563 po blíže neupřesněné katastrofě patří k hlavním tahákům filmu. Tvůrčí dvojici Cameron - Rodriguez se podařilo zkombinovat panteon nejednoduchých a barvitých postav (jak hlavních hrdinů, tak i záporáků) budoucího světa se záplavou bravurně vymyšlených a nasnímaných akčních scén. A to včetně překvapivého konce (pro ty, kdo nečetli komiks) jedné z hlavních postav. Svižný, moderní a srdcařsky udělaný filmový přepis kultovní mangy, který neurazí znalce a potěší nové fandy.