Borovan.media
Obchod exkluzivními informacemi
 

Placené televizi HBO klesly prodeje předplatného v Česku

07:04, 30. 7. 2018

Placená televize HBO v roce 2017 mírně snížila výkon v České republice. Tržby z předplatného se loni snížily ze 132 milionů na 124 milionů korun.

Celkové výnosy (včetně licenčních poplatků atd.) v tuzemsku v roce 2017 dosáhly 130 milionů. O rok dříve to bylo 143 milionů. "Převážná část výnosů společnosti je soustředěna na hlavní zákazníky v oblasti kabelového vysílání - UPC Česká republika, O2 Czech Republic a CentroNet," uvádí zástupci HBO.

Celkové tržby společnosti HBO Europe loni činily 3,086 miliardy korun. V meziročním srovnání o 117 milionů více. Drtivá většina výnosů tak tradičně pochází ze zahraničí - ze SlovenskaČerné HoryMakedonie atd. a z vysílacích licencí pro Slovinsko, Maďarsko, Polsko nebo Rumunsko. Čistý zisk firmy v uplynulém roce spadl z 310 milionů na 153 milionů korun. Odpisy byly na úrovni 628 milionů.

HBO Europe v roce 2017 investovalo 890 milionů korun (o rok dříve 573 milionů), většina peněz měla směřovat do originální produkce. Placená televize loni na obrazovky uvedla kupříkladu druhou řadu romantického seriálu Až po uši (foto).

Odběr newsletteru:

reklama

Odběr newsletteru:

Přihlášení

Krátce

 • Live Nation: koncertní agentura přiveze do Česka koncert jazzového klavíristy Herbieho Hancocka. Akce se uskuteční na podzim v Praze v nové hale O2 universum.

 • Axocom: vlastnictví televizní firmy bylo převedeno z mediální podnikatelky Eriky Luzsiczy na slovenskou společnost Elite Development. Tu podle slovenského obchodního rejstříku ovládá Luzsicza ze 100 procent.

 • Havas PR Prague: PR agentura v roce 2018 utržila 7,2 milionu korun. V meziročním srovnání to je pokles o 19 milionů korun. Ztráta z roku 2017 ve výši 700 tisíc se snížila na 500 tisíc korun.

 • Frekvence 1: novým moderátorem diskusního pořadu Press klub se stane bavič, publicista a scenárista Luděk Staněk. Jeho pořad na Mall.tv Události Luďka Staňka nově najede na denní periodicitu.

 • Alza.cz: největší český e-shop s Liftagem v Praze testují společný rozvoz zásilek a lidí. Za pomoci sdílených anonymizovaných přepravních dat analyzují pohyb dopravců a vozů taxi, které by v případě volných kapacit mohly sloužit také k převozu balíčků.

 • Severotisk: novým jednatelem velké tiskárny z německé skupiny Euro-Druckservice se stal Milan Černý. Doplnil tak Petra Litvana.

 • Na turné

  Lenka Filipová
  07. 10.13. 11.
 • Hit dne


  Trailer k Spider-Man: Daleko od domova.

Recenze

Avengers: Endgame

Předchozí vysoce povedený film Avengers: Infinity War (2018) a zejména jeho mrazivý závěr ve fanoušcích vyvolal obrovská očekávání, která však aktuální pokračování Avengers: Endgame plní jen zčásti. Spíše minimálně. Bohužel. Jakoby by se režisérská dvojice Anthony Russo, Joe Russo lekla tak slibně rozjetého příběhu, jako by jim došla kreativita a její nedostatek i navzdory všem monumentálním trikům nahrazovala rutinou a předvídatelností.

Zklamání ze závěru aktuální fáze Marvel Cinematic Universe má několik důvodů. Nepříliš propracovaný a povedený scénář, který místy nepřehledný děj roztáhl na úmornou plochu tří hodin. Minimum hlášek a minimum nápaditosti při rozvíjení postav. Pokud scenáristé sáhnou k tak otřepanému triku sci-fi jako je stroj času, logicky se pak dostanou do neřešitelných paradoxů jako je pomotaná souslednost, faktické zacyklení dějů a zdvojování postav, které jsou však nonšalantně pominuty v zájmu zachování příběhu. A k tomu nezbytné výboje progresivního Hollywoodu ve formě feministických bojůvek či faktické předání  jedné z postav z rukou unaveného bílého muže do náruče energií kypícího černocha.

Tohle už nezachrání ani očekávaná velká závěrečná bitva, která je příliš krátká, bez napětí a překvapení, než aby uspokojila nároky namlsaných diváků z předchozího filmu. Mohli jsme dostat velkolepé a invenční zakončení velké ságy a zatím nám filmaři naservírovali jen řemeslně odvedený standard. Škoda, škoda, škoda.