Borovan.media
Obchod exkluzivními informacemi
 

Mobilní operátor T-Mobile letos navýšil zisk před úroky, zdaněním a odpisy o 170 milionů

Bez větších výkyvů pokračovalo v letošním roce hospodaření mobilního operátora T-Mobile. Celkové tržby v první polovině roku 2018 dosáhly 13,261 miliardy korun. V meziročním srovnání to je o 40 milionů více.

Na mobilní služby z celkového čísla připadlo 9,212 miliardy (meziroční pokles o 0,6 procenta). Zisk před zdaněním, úroky, odpisy a amortizací (EBITDA) dosáhl 5,613 miliardy korun. O rok dříve za stejné období to bylo 5,437 miliardy.

Počet zákazníků se nepatrně meziročně navýšil ze 6,155 milionu na 6,174 milionu. Tarifních zákazníků bylo 3,932 milionu (o rok dříve 3,79 milionu). Televizi od T-Mobile na IPTV či satelitní platformě využívá na 57 tisíc zákazníků, o 20 tisíc více než na konci roku 2017.

T-Mobile v dubnu spustil pevný bezdrátový internet "Pevný internet do zásuvky". Firma se zároveň připravuje na výstavbu vlastní optické sítě, pro kterou zajišťuje nezbytnou administrativu, s cílem během druhého pololetí roku 2018 zahájit stavební práce a nabídnout prvním zákazníkům služby připojení k internetu prostřednictvím optické sítě.

Odběr newsletteru:

reklama

Odběr newsletteru:

Přihlášení

Krátce

 • Zdopravy.cz: ze špičkového ekonomického zpravodajství, zaměřeného na dopravu, odchází podílník Josef Petrák, který držel 10 procent. Aktuální majitelé: Jan Šindelář 20 procent, Jan Sůra 20 procent a Jan Rotta 60 procent.

 • Internet, inzertní výkony za listopad 2018 (ceníkové ceny, koruny): Seznam.cz 308 milionů, Mafra 168 milionů, Czech News Center 83 milionů, Economia 68 milionů, FTV Prima 38 milionů, TV Nova 28 milionů.

 • Joy department: produkční firma Petera Núňeze a Víta Pokorného v roce 2017 utržila 50 milionů korun. V meziročním srovnání to je pokles o 11 milionů. Čistý zisk se snížil o milion na 8,2 milionu korun.

Hit dne

Michal Hrůza: Nad světem (Nezapomínej)

 • Na turné

  Lucie
  13. 11.30. 11.
 • Castingy

  Televize Barrandov shání zájemce o účast na natáčení pořadu Soudce Alexandr. Věk 20 až 70 let. Termín 22. a 23. září.

Recenze

Aquaman

Po rozpačitém prvním větším představení Aquamana v rozpačité Lize spravedlnosti (2017) přichází pořádná nálož v podobě samostatného filmu "vodního může". Aquaman je další ukázkou trendu, který bude v kinech bohužel asi stále častější - gejzír přeplácaných a křečovitě okázalých digitálních efektů naprosto zadupává do země jakýkoliv příběh a stavbu filmu.

Stejně jako Smrtelné stroje, Valerian a město tisíce planet nebo Jupiter vychází je i Aquaman dobrou pozvánkou do kin pro ty, kteří se chtějí jen pokochat nezkrotnou vizuální fantazií tvůrců, explozí barev, tvarů, fantaskních tvorů, rostlin, staveb atd., halabala na sebe naházených bez smyslu, omezení a promakanějšího záměru.

První půl hodinu je takový koncept ještě zábavný, pak však začíná toporně vyprávěný a selankovitý příběh čím dál více a více vadit. Zvláště, pokud představitel Aquamana Jason Momoa není bůhvíjaký herec (ale to asi nikdo nečekal, že) a pokud scenáristé David Leslie Johnson-McGoldrick a Will Beall opravdu hodně šetřili vtipnými hláškami.

Je to vlastně docela nepříjemný regres. Pokud poslední Avengers anebo Logan: Wolverine ukázali, že i komiksová adaptace může být "dospělé" umění, pak je Aquaman opět návrat mezi neškodnou dětskou zábavu. S hodně barvičkami, blýskavými cingrlártky, ale bez jakéhokoliv přesahu, snahy o nadčasovost nebo ambice vyprávět velký příběh.