Borovan.media
Obchod exkluzivními informacemi
 

Nordic Telecom rozjíždí novou internetovou TV platformu

10:49, 3. 10. 2018

Trh IPTV operátorů (televizní vysílání přes internetový protokol) se rozrostl o dalšího hráče.

Operátor Nordic Telecom (NT), za kterým stojí investiční skupina Nordic Investors - Tomáš Otruba a Jan Petřík, rozjela novou IPTV službu Nordic TV. Ta nabízí dva základní tarify, 80+ (83 TV kanálů) a 120+ (122 TV kanálů), plus doplňkové balíčky. Nordic TV je nabízena ke službě 5G pevný internet na doma, přičemž internet je vedený vzduchem.

Oba produkty fungují v síti v pásmu 3,7 GHz. Dva příslušné bloky kmitočtů o celkové šíři 80 MHz operátor získal loni v aukci Českého telekomunikačního úřadu za 406 milionů korun. "Naší ambicí je stát se třetím největším poskytovatelem pevného internetu v zemi, do tří let chceme mít přes 300 tisíc zákazníků," uvedl ředitel pro akvizice a finance Libor Dočkálek.

Obě služby jsou dostupné od října 2018 ve 20 lokalitách ve středních Čechách. Příští rok by chtěl Nordic Telecom 5G pevným internetem pokrýt minimálně 500 dalších lokalit. Do dvou let hodlá službu poskytnout 1,3 milionu domácnostem.

Odběr newsletteru:

reklama

Odběr newsletteru:

Přihlášení

Krátce

 • Česká televize: nový seriál Zkáza Dejvického divadla začne vysílat od pondělí 4. března, 21:05. Režie Miroslav Krobot, 6 epizod.

 • Seznam.cz: majitel a miliardář Ivo Lukačovič opouští pozici předsedy představenstva Seznam.cz a nadále nebude ani jeho členem. Na pozici předsedy představenstva se budou střídat tři stávající místopředsedové. Změna v čele statutárního orgánu proběhne vždy jednou za čtyři měsíce. Prvním předsedou představenstva se v novém uspořádání stává Pavel Zima, v červnu tohoto roku ho ve funkci vystřídá Tomáš Kapalín.

 • TV Nova: nasadí nový řachací seriál Kameňák od pátku 22. února, prime time. V hlavních rolích Václav Vydra, Pavel Kikinčuk, Veronika Žilková, Martin Dejdar, Alice Bendová a Oldřich Navrátil.

Hit dne

Trailer filmu Teroristka.

 • Na turné

  Mandrage
  24. 1.30. 3.
 • Castingy

  Televize Barrandov shání zájemce o účast na natáčení pořadu Soudce Alexandr. Věk 20 až 70 let. Termín 22. a 23. září.

Recenze

Alita: Bojový Anděl

Přes 16 let trvalo převést japonský cyberpunkový manga komiks spisovatele Yukito Kishira Alita: Bojový Anděl (mimochodem nedávno vyšel i v češtině) od prvotního nápadu na plátna kin. Velikán světové kinematografie James Cameron (Avatar, Titanic), který si vzal na bedra scénář a produkci, dlouhá léta dával vždy přednost jinému projektu.

Studio 20th Century Fox dala konečnou zelenou projektu až v průběhu roku 2016, poté co poněkud seškrtalo rozpočet a na režisérskou židli angažovalo Roberta Rodrigueze. Výsledek by se dal označit jako povedená, pokorná a citlivě provedená filmová adaptace, která zachovává ducha, atmosféru knižní předlohy a pokud se v něčem od originálu odchyluje, pak se jedná v drtivé většině o zdařilé obohacení původního příběhu.

Odklad podle všeho prospěl i vizuální stránce filmu. Inteligentní a kreativní užití pokročilých digitálních technologií a triků (Cameron je původně vyvíjel pro dokumentární film) při ztvárňování dystopického světa roku 2563 po blíže neupřesněné katastrofě patří k hlavním tahákům filmu. Tvůrčí dvojici Cameron - Rodriguez se podařilo zkombinovat panteon nejednoduchých a barvitých postav (jak hlavních hrdinů, tak i záporáků) budoucího světa se záplavou bravurně vymyšlených a nasnímaných akčních scén. A to včetně překvapivého konce (pro ty, kdo nečetli komiks) jedné z hlavních postav. Svižný, moderní a srdcařsky udělaný filmový přepis kultovní mangy, který neurazí znalce a potěší nové fandy.