Borovan.media
Obchod exkluzivními informacemi
 

Zfúzované mediazastupitelství Media Club prodalo reklamu téměř za 4 miliardy

Jeden z největších hráčů na trhu s televizní reklamou, primácké mediazastupitelství Media Club (MC), v roce 2017 díky fúzi a růstu celkového trhu s inzercí navýšil tržby o stovky milionů korun.

Tržby Media Clubu, který zastupuje kanály Primy, Barrandov Group, skupiny Óčko, tematické kanály atmedia atd., loni dosáhly 3,994 miliardy korun. V meziročním srovnání to je o 726 milionů korun více. Pro porovnání obou roků je však důležité vědět, že v roce 2017 došlo k fúzi MC a sesterského zasatupitelství Radio United Services (RUS; Country RadioSignál Rádio, Beat, rádio Kiss, zastupování Impulsu atd.). Jen samotné RUS v roce 2016 utržilo 441 milionů.

Na hrubých tržbách z TV reklamy (před bonusy) Media Club získal 3,45 miliardy korun. TV tržby očištěné od bonusů dosáhly 3,383 miliardy (o rok dříve 2,997 miliardy) - z toho televizní inzerce 3,118 miliardy (2,759 miliardy), sponzoring 242 milionů (217 milionů) a product placement 14 milionů. Na hrubé tržby z prodeje rozhlasové reklamy (před bonusy) připadlo 488 milionů. Tržby z online reklamy před bonusy dosáhly 124 milionů korun (o rok dříve 117 milionů).

Celkový zisk Media Clubu za rok 2017 činil 78 milionů, o rok dříve to bylo 147 milionů. Mediazastupitelství loni poslalo akcionářům dividendu 50 milionů. Firma očekává v letošním roce pokračování růst, zejména v segmentu televizní reklamy. "V případě prodeje online a rozhlasové reklamy předpokládáme pouze mírný nárůst tržeb i zisku z těchto aktivit".

Odběr newsletteru:

reklama

Odběr newsletteru:

Přihlášení

Krátce

 • TV Nova: několik čísel podílů na sledovanosti z uplynulých dní - seriál Kameňák v pátek večer zaujal 29,26 procenta diváků v cílovce 15 až 54, soutěžní show The Voice Česko Slovensko získala 29,62 procenta diváků u obrazovek v 15 až 54 a kriminální série Specialisté 22,13 procenta opět v 15 až 54.

 • MarketUP: digitální agentura změnila před nedávnem pravidla rozdělení zisku mezi poloviční majitele, Miroslava Krále (CEO) a Tomáše Ševčíka (COO). Oba se nově podílejí na zisku, určeného valnou hromadou, v poměru 60 procent pro Krále a 40 procent pro Ševčíka, pokud se Král "bude po dobu běžného účetního období podílet prací na činnosti společnosti z titulu výkonu funkce jednatele a CEO". Pokud tato podmínka nebude splněna nebo převede-li Král podíl na třetí osobu, budou se společníci podílet na zisku podle poměru svých podílů, tj. 50 procenty.

 • Full Capacity: menší agentura (chytré lavičky CapaSitty), má nového společníka, Jakuba Brýdla, který získal třetinu firmy. Zbylé dvě třetiny vlastní Petr Patočka a Jan Koťa Rolník.

Hit dne

Avengers: Endgame, další trailer.

 • Na turné

  Mandrage
  24. 1.30. 3.
 • Castingy

  Televize Barrandov shání zájemce o účast na natáčení pořadu Soudce Alexandr. Věk 20 až 70 let. Termín 22. a 23. září.

Recenze

Jak vycvičit draka 3

Již od prvního filmu z roku 2010 je série Jak vycvičit draka zárukou kvalitní, milé, chytré a nápadité zábavy pro celou rodinu. Dobrá zpráva: ani aktuální trojka z této nepříliš hustě obsazené škatulky naštěstí nevybočuje.

Celá vikingská parta - Škyťák s drakem Bezzubkou, Astrid a plno dalších - má pro diváky přichystáno další napínavé dobrodružství se spoustou bláznivých zvratů. Tentokráte nejde o nic jiného, než o nebezpečí, hrozící všem blpským drakům. Jedinou šancí je najít mýty opředený Skrytý svět, daleko od lidí, v němž by se všichni draci mohli před hrozbou ukrýt a přežít.

Samozřejmě, i v takto postavené vyprávěcí kostře se nezbytně objevují prvky současného progresivního a korektního Hollywoodu typu migrace Vikingů, multikulti soužití různých kultur atd. Ovšem scenáristická a režijní účast Deana DeBlois (na kontě má všechny dračí firmy) je zárukou, že vše je zakomponováno do příběhu inteligentně a se vkusem. DeBlois umí vyprávět zajímavě, vtipně, s nadhledem a hlavně se dokáže zkušené vyhnout očekávání diváků, takže ani u trojky se nedá předem odhadnout, jak celé dobrodružství skončí (kromě toho, že skončí dobře).

K tomu si připočteme úchvatné vizuální zpracování, možná nejlepší ze všech tří filmů, které občas nezapře inspiraci slavným Avatarem. Jak vycvičit draka 3 - to je jistota dobře prožitého času v kině. Ale už bych tu sérii neprotahoval, ani kvůli očekávanému ranci peněz.