Borovan.media
Obchod exkluzivními informacemi
 

Jaro 2019 na České televizi: seriály Most!, Strážmistr Topinka, Rapl 2 nebo další Detektivové od Nejsvětější Trojice

aktualizováno
10:30, 4. 12. 2018

Jarní programové schéma 2019 v České televizi se ponese ve znamení seriálové tsunami. Kavčí hory uvedou hned šest nových sérií či minisérií.

Na obrazovky ČT během jarních měsíců zamíří seriály Most! (foto; režie Jan Prušinovský, kreativní producent Michal Reitler), Zkáza Dejvického divadla (režie Miroslav Krobot, kreativní producentka Kateřina Ondřejková), Rapl 2 (režie Jan Pachl, kreativní producent Josef Viewegh), Strážmistr Topinka (režie Petr Zahrádka, kreativní producentka Kateřina Ondřejková) a dvě minisérie Detektivů od Nejsvětější Trojice - Vodník (režie Viktor Tauš, kreativní producent Jan Lekeš) a Živé terče (režie Jan Hřebejk, kreativní producent Jan Lekeš).

Další novinkou v programu ČT bude pravidelná talk show Václava Kopty Kopta Show, kam si herec a moderátor bude zvát vždy tři známé osobnosti. Jarní vysílací schéma Kavek nabídne rovněž celkem deset premiér nových celovečerních filmů - kromě jiného snímek Jan Palach režiséra Roberta Sedláčka, Hmyz slavného českého surrealisty Jana Švankmajera, Hastrman Ondřeje Havelky, animovaný sci-fi muzikál Lajka Aurela Klimta nebo film Doktor Martin - Záhada v Beskydech.

Odběr newsletteru:

reklama

Odběr newsletteru:

Přihlášení

Krátce

 • Deník N: v tuto chvíli čistě online medium, které ovládá skupina multimilionářů v čele se Silke Horákovou a Jaroslavem Horákem, od 7. ledna odstartuje tištěné vydání.

 • NetMonitor: od nového roku by měl začít měřit i data o mobilních aplikacích. Do pilotního výzkumu jsou zapojeny mediální domy Economia, Mafra a Czech News Center. První čísla by měla být dle plánu již za leden 2019.

 • Seznam.cz: firma Iva Lukačoviče spustil nástroj pro měření brandových video kampaní v Česku Brand lift/Sbrandlift. Inzerenti tak mohou sledovat vliv kampaní na Seznam.cz na jednotlivé atributy značky a vyhodnotit si celou kampaň v reklamní síti.

Hit dne

Michal Hrůza: Nad světem (Nezapomínej)

 • Na turné

  Lucie
  13. 11.30. 11.
 • Castingy

  Televize Barrandov shání zájemce o účast na natáčení pořadu Soudce Alexandr. Věk 20 až 70 let. Termín 22. a 23. září.

Recenze

Aquaman

Po rozpačitém prvním větším představení Aquamana v rozpačité Lize spravedlnosti (2017) přichází pořádná nálož v podobě samostatného filmu "vodního může". Aquaman je další ukázkou trendu, který bude v kinech bohužel asi stále častější - gejzír přeplácaných a křečovitě okázalých digitálních efektů naprosto zadupává do země jakýkoliv příběh a stavbu filmu.

Stejně jako Smrtelné stroje, Valerian a město tisíce planet nebo Jupiter vychází je i Aquaman dobrou pozvánkou do kin pro ty, kteří se chtějí jen pokochat nezkrotnou vizuální fantazií tvůrců, explozí barev, tvarů, fantaskních tvorů, rostlin, staveb atd., halabala na sebe naházených bez smyslu, omezení a promakanějšího záměru.

První půl hodinu je takový koncept ještě zábavný, pak však začíná toporně vyprávěný a selankovitý příběh čím dál více a více vadit. Zvláště, pokud představitel Aquamana Jason Momoa není bůhvíjaký herec (ale to asi nikdo nečekal, že) a pokud scenáristé David Leslie Johnson-McGoldrick a Will Beall opravdu hodně šetřili vtipnými hláškami.

Je to vlastně docela nepříjemný regres. Pokud poslední Avengers anebo Logan: Wolverine ukázali, že i komiksová adaptace může být "dospělé" umění, pak je Aquaman opět návrat mezi neškodnou dětskou zábavu. S hodně barvičkami, blýskavými cingrlártky, ale bez jakéhokoliv přesahu, snahy o nadčasovost nebo ambice vyprávět velký příběh.