Borovan.media
Obchod exkluzivními informacemi
 

Zoot bojuje s exekučními příkazy, soud povolil výběr ze dvou účtů u ČSOB

13:24, 28. 2. 2019

Prodělečný e-shop s módou Zoot, na jehož majetek soud vyhlásil tříměsíčním moratorium na ochranu před věřiteli (do konce dubna 2019), musí bojovat na další frontě.

Podle záznamu v insolvenčním rejstříku se má jednat o daňovou exekuci prováděnou Finančním úřadem pro hlavní město Prahu kvůli nezaplacené dani z přidané hodnoty. Exekučními příkazy, vydanými před vyhlášením moratoria, měly být v uplynulých týdnech postiženy účty Zootu u Československé obchodní banky, Raiffeisenbank a Citibank Europe. E-shop tak byl částečně omezen v disponování s hotovostí na těchto účtech. Dva účty e-shopu u ČSOB, vedené na cizí měny, nebyly exekučními příkazy postiženy.

Podle přeběžného správce Konreo jen na účtech Zootu vedených u Raiffeisenbank byl ke dni 21. února zůstatek 5,5 milionu korun. Přičemž exekučním příkazem, vydaným v rámci daňové exekuce, je blokace přikázána na částku 10,2 milionu korun. Finance na těchto účtech slouží k pokrytí nákladů na mzdy a k úhradě běžných provozních nákladů (platby dodavatelům zboží, energií atd.). Podle zástupců Zootu je blokace účtů v rozporu s vyhlášeným moratoriem.

Městský soud v Praze však před několika dny odmítl návrh na předběžné opatření, které by Zootu během moratoria umožnilo vybírat a nakládat s prostředky na účtech ČSOB, Raiffeisenbank a Citibank Europe, postižených exekučními příkazy. Zároveň však soud rozhodl, že ČSOB má Zootu během tříměsíčního moratoria umožnit vybírat peníze ze dvou účtů u ČSOB, nepostižených exekucí.

Ekonomiku Zootu negativně ovlivnilo nezvládnuté řízení nákladů, e-shop se kromě jiného potýkal s vysokými vratkami objednaného zboží. Zoot k 15. lednu 2019 evidoval závazky ve výši 472 milionů korun. Z toho 151 milionů bylo po lhůtě splatnosti více jak 30 dnů a závazky ve výši 65 milionů bylo po lhůtě splatnosti více jak 3 měsíce (!). Podle návrhu moratoria Natland Finance investiční fond vlastní pohledávky v celkové výši téměř 135 milionů korun (z toho velká část splatnost 19. prosince 2018). Spoluvlastníky Zootu jsou Oldřich BajerLadislav Trpák nebo fond 3TS Capital Partners.

Odběr newsletteru:

reklama

Odběr newsletteru:

Přihlášení

Krátce

 • Zásilkovna: logistická firma nasazuje robotické zařízení pro výdej zásilky Z-bot. První Z-bot je umístěn v OC Chodov v Praze. Maximální kapacita Z-botu je až 315 zásilek denně. Pokud se služba ujme, Zásilkovna umístí zařízení v dalších obchodních centrech (Praha a další města Česka).

 • Live Nation: koncertní agentura přiveze do Česka koncert jazzového klavíristy Herbieho Hancocka. Akce se uskuteční na podzim v Praze v nové hale O2 universum.

 • Axocom: vlastnictví televizní firmy bylo převedeno z mediální podnikatelky Eriky Luzsiczy na slovenskou společnost Elite Development. Tu podle slovenského obchodního rejstříku ovládá Luzsicza ze 100 procent.

 • Havas PR Prague: PR agentura v roce 2018 utržila 7,2 milionu korun. V meziročním srovnání to je pokles o 19 milionů korun. Ztráta z roku 2017 ve výši 700 tisíc se snížila na 500 tisíc korun.

 • Frekvence 1: novým moderátorem diskusního pořadu Press klub se stane bavič, publicista a scenárista Luděk Staněk. Jeho pořad na Mall.tv Události Luďka Staňka nově najede na denní periodicitu.

 • Alza.cz: největší český e-shop s Liftagem v Praze testují společný rozvoz zásilek a lidí. Za pomoci sdílených anonymizovaných přepravních dat analyzují pohyb dopravců a vozů taxi, které by v případě volných kapacit mohly sloužit také k převozu balíčků.

 • Na turné

  Lenka Filipová
  07. 10.13. 11.
 • Hit dne


  Trailer k Spider-Man: Daleko od domova.

Recenze

Avengers: Endgame

Předchozí vysoce povedený film Avengers: Infinity War (2018) a zejména jeho mrazivý závěr ve fanoušcích vyvolal obrovská očekávání, která však aktuální pokračování Avengers: Endgame plní jen zčásti. Spíše minimálně. Bohužel. Jakoby by se režisérská dvojice Anthony Russo, Joe Russo lekla tak slibně rozjetého příběhu, jako by jim došla kreativita a její nedostatek i navzdory všem monumentálním trikům nahrazovala rutinou a předvídatelností.

Zklamání ze závěru aktuální fáze Marvel Cinematic Universe má několik důvodů. Nepříliš propracovaný a povedený scénář, který místy nepřehledný děj roztáhl na úmornou plochu tří hodin. Minimum hlášek a minimum nápaditosti při rozvíjení postav. Pokud scenáristé sáhnou k tak otřepanému triku sci-fi jako je stroj času, logicky se pak dostanou do neřešitelných paradoxů jako je pomotaná souslednost, faktické zacyklení dějů a zdvojování postav, které jsou však nonšalantně pominuty v zájmu zachování příběhu. A k tomu nezbytné výboje progresivního Hollywoodu ve formě feministických bojůvek či faktické předání  jedné z postav z rukou unaveného bílého muže do náruče energií kypícího černocha.

Tohle už nezachrání ani očekávaná velká závěrečná bitva, která je příliš krátká, bez napětí a překvapení, než aby uspokojila nároky namlsaných diváků z předchozího filmu. Mohli jsme dostat velkolepé a invenční zakončení velké ságy a zatím nám filmaři naservírovali jen řemeslně odvedený standard. Škoda, škoda, škoda.