Borovan.media
Obchod exkluzivními informacemi
 

Zoot bojuje s exekučními příkazy, soud povolil výběr ze dvou účtů u ČSOB

13:24, 28. 2. 2019

Prodělečný e-shop s módou Zoot, na jehož majetek soud vyhlásil tříměsíčním moratorium na ochranu před věřiteli (do konce dubna 2019), musí bojovat na další frontě.

Podle záznamu v insolvenčním rejstříku se má jednat o daňovou exekuci prováděnou Finančním úřadem pro hlavní město Prahu kvůli nezaplacené dani z přidané hodnoty. Exekučními příkazy, vydanými před vyhlášením moratoria, měly být v uplynulých týdnech postiženy účty Zootu u Československé obchodní banky, Raiffeisenbank a Citibank Europe. E-shop tak byl částečně omezen v disponování s hotovostí na těchto účtech. Dva účty e-shopu u ČSOB, vedené na cizí měny, nebyly exekučními příkazy postiženy.

Podle přeběžného správce Konreo jen na účtech Zootu vedených u Raiffeisenbank byl ke dni 21. února zůstatek 5,5 milionu korun. Přičemž exekučním příkazem, vydaným v rámci daňové exekuce, je blokace přikázána na částku 10,2 milionu korun. Finance na těchto účtech slouží k pokrytí nákladů na mzdy a k úhradě běžných provozních nákladů (platby dodavatelům zboží, energií atd.). Podle zástupců Zootu je blokace účtů v rozporu s vyhlášeným moratoriem.

Městský soud v Praze však před několika dny odmítl návrh na předběžné opatření, které by Zootu během moratoria umožnilo vybírat a nakládat s prostředky na účtech ČSOB, Raiffeisenbank a Citibank Europe, postižených exekučními příkazy. Zároveň však soud rozhodl, že ČSOB má Zootu během tříměsíčního moratoria umožnit vybírat peníze ze dvou účtů u ČSOB, nepostižených exekucí.

Ekonomiku Zootu negativně ovlivnilo nezvládnuté řízení nákladů, e-shop se kromě jiného potýkal s vysokými vratkami objednaného zboží. Zoot k 15. lednu 2019 evidoval závazky ve výši 472 milionů korun. Z toho 151 milionů bylo po lhůtě splatnosti více jak 30 dnů a závazky ve výši 65 milionů bylo po lhůtě splatnosti více jak 3 měsíce (!). Podle návrhu moratoria Natland Finance investiční fond vlastní pohledávky v celkové výši téměř 135 milionů korun (z toho velká část splatnost 19. prosince 2018). Spoluvlastníky Zootu jsou Oldřich BajerLadislav Trpák nebo fond 3TS Capital Partners.

Odběr newsletteru:

reklama

Odběr newsletteru:

Přihlášení

Krátce

 • TV Nova: několik čísel podílů na sledovanosti z uplynulých dní - seriál Kameňák v pátek večer zaujal 29,26 procenta diváků v cílovce 15 až 54, soutěžní show The Voice Česko Slovensko získala 29,62 procenta diváků u obrazovek v 15 až 54 a kriminální série Specialisté 22,13 procenta opět v 15 až 54.

 • MarketUP: digitální agentura změnila před nedávnem pravidla rozdělení zisku mezi poloviční majitele, Miroslava Krále (CEO) a Tomáše Ševčíka (COO). Oba se nově podílejí na zisku, určeného valnou hromadou, v poměru 60 procent pro Krále a 40 procent pro Ševčíka, pokud se Král "bude po dobu běžného účetního období podílet prací na činnosti společnosti z titulu výkonu funkce jednatele a CEO". Pokud tato podmínka nebude splněna nebo převede-li Král podíl na třetí osobu, budou se společníci podílet na zisku podle poměru svých podílů, tj. 50 procenty.

 • Full Capacity: menší agentura (chytré lavičky CapaSitty), má nového společníka, Jakuba Brýdla, který získal třetinu firmy. Zbylé dvě třetiny vlastní Petr Patočka a Jan Koťa Rolník.

Hit dne

Avengers: Endgame, další trailer.

 • Na turné

  Mandrage
  24. 1.30. 3.
 • Castingy

  Televize Barrandov shání zájemce o účast na natáčení pořadu Soudce Alexandr. Věk 20 až 70 let. Termín 22. a 23. září.

Recenze

Jak vycvičit draka 3

Již od prvního filmu z roku 2010 je série Jak vycvičit draka zárukou kvalitní, milé, chytré a nápadité zábavy pro celou rodinu. Dobrá zpráva: ani aktuální trojka z této nepříliš hustě obsazené škatulky naštěstí nevybočuje.

Celá vikingská parta - Škyťák s drakem Bezzubkou, Astrid a plno dalších - má pro diváky přichystáno další napínavé dobrodružství se spoustou bláznivých zvratů. Tentokráte nejde o nic jiného, než o nebezpečí, hrozící všem blpským drakům. Jedinou šancí je najít mýty opředený Skrytý svět, daleko od lidí, v němž by se všichni draci mohli před hrozbou ukrýt a přežít.

Samozřejmě, i v takto postavené vyprávěcí kostře se nezbytně objevují prvky současného progresivního a korektního Hollywoodu typu migrace Vikingů, multikulti soužití různých kultur atd. Ovšem scenáristická a režijní účast Deana DeBlois (na kontě má všechny dračí firmy) je zárukou, že vše je zakomponováno do příběhu inteligentně a se vkusem. DeBlois umí vyprávět zajímavě, vtipně, s nadhledem a hlavně se dokáže zkušené vyhnout očekávání diváků, takže ani u trojky se nedá předem odhadnout, jak celé dobrodružství skončí (kromě toho, že skončí dobře).

K tomu si připočteme úchvatné vizuální zpracování, možná nejlepší ze všech tří filmů, které občas nezapře inspiraci slavným Avatarem. Jak vycvičit draka 3 - to je jistota dobře prožitého času v kině. Ale už bych tu sérii neprotahoval, ani kvůli očekávanému ranci peněz.