Borovan.media
Obchod exkluzivními informacemi
 

Obchod s parfémy Notino v roce 2018 utržil přes 8 miliard

Online obchod s parfémy a kosmetikou Notino, který ovládá miliardář Michal Zámec (foto), loni rostl miliardovým tempem.

Tržby brněnské firmy v roce 2018 dosáhly rekordní 8,4 miliardy korun. V meziročním srovnání to představuje nárůst o 1,3 miliardy korun. Podíl Česka na celkovém obratu činí 18 procent. Spolu s tržbami e-shopu vzrostl i počet prodaných produktů. Za rok 2018 se prodalo téměř 29 milionů produktů, což je o 2,5 milionu více než v roce 2017. "Největší objem v počtu prodaných produktů představují stále parfémy. Loni jsme jich prodali 6 milionů," uvedl obchodní ředitel Notina Zbyněk Kocián.

Nejvíce se společnosti kromě Česka daří také v Polsku, Německu, na Slovensku a v Rumunsku. Úspěšný růst hlásí také na trzích v Rakousku, Francii a Bulharsku. Notino má vlastní logistické a distribuční centrum v Rajhradě. Loni sklad expedoval 7,5 milionů balíčků do 22 zemí Evropy, kde společnost působí.

Firma aktuálně zaměstnává 1225 lidí, v loňském roce vytvořila 330 nových pracovních míst. Nejvíce zaměstnanců má logistické a distribuční centrum, dále prodejny, oddělení zákaznické podpory a IT oddělení.

Notino letos chce expandovat do Švýcarska a také rozšířit síť kamenných prodejen. Už na jaře otevře první kamennou prodejnu v Rakousku ve Vídni. V této chvíli jsou kamenné prodejny v Česku, Polsku, Německu, Maďarsku, Rumunsku a na Slovensku.

Odběr newsletteru:

reklama

Odběr newsletteru:

Přihlášení

Krátce

 • TV Nova: několik čísel podílů na sledovanosti z uplynulých dní - seriál Kameňák v pátek večer zaujal 29,26 procenta diváků v cílovce 15 až 54, soutěžní show The Voice Česko Slovensko získala 29,62 procenta diváků u obrazovek v 15 až 54 a kriminální série Specialisté 22,13 procenta opět v 15 až 54.

 • MarketUP: digitální agentura změnila před nedávnem pravidla rozdělení zisku mezi poloviční majitele, Miroslava Krále (CEO) a Tomáše Ševčíka (COO). Oba se nově podílejí na zisku, určeného valnou hromadou, v poměru 60 procent pro Krále a 40 procent pro Ševčíka, pokud se Král "bude po dobu běžného účetního období podílet prací na činnosti společnosti z titulu výkonu funkce jednatele a CEO". Pokud tato podmínka nebude splněna nebo převede-li Král podíl na třetí osobu, budou se společníci podílet na zisku podle poměru svých podílů, tj. 50 procenty.

 • Full Capacity: menší agentura (chytré lavičky CapaSitty), má nového společníka, Jakuba Brýdla, který získal třetinu firmy. Zbylé dvě třetiny vlastní Petr Patočka a Jan Koťa Rolník.

Hit dne

Avengers: Endgame, další trailer.

 • Na turné

  Mandrage
  24. 1.30. 3.
 • Castingy

  Televize Barrandov shání zájemce o účast na natáčení pořadu Soudce Alexandr. Věk 20 až 70 let. Termín 22. a 23. září.

Recenze

Jak vycvičit draka 3

Již od prvního filmu z roku 2010 je série Jak vycvičit draka zárukou kvalitní, milé, chytré a nápadité zábavy pro celou rodinu. Dobrá zpráva: ani aktuální trojka z této nepříliš hustě obsazené škatulky naštěstí nevybočuje.

Celá vikingská parta - Škyťák s drakem Bezzubkou, Astrid a plno dalších - má pro diváky přichystáno další napínavé dobrodružství se spoustou bláznivých zvratů. Tentokráte nejde o nic jiného, než o nebezpečí, hrozící všem blpským drakům. Jedinou šancí je najít mýty opředený Skrytý svět, daleko od lidí, v němž by se všichni draci mohli před hrozbou ukrýt a přežít.

Samozřejmě, i v takto postavené vyprávěcí kostře se nezbytně objevují prvky současného progresivního a korektního Hollywoodu typu migrace Vikingů, multikulti soužití různých kultur atd. Ovšem scenáristická a režijní účast Deana DeBlois (na kontě má všechny dračí firmy) je zárukou, že vše je zakomponováno do příběhu inteligentně a se vkusem. DeBlois umí vyprávět zajímavě, vtipně, s nadhledem a hlavně se dokáže zkušené vyhnout očekávání diváků, takže ani u trojky se nedá předem odhadnout, jak celé dobrodružství skončí (kromě toho, že skončí dobře).

K tomu si připočteme úchvatné vizuální zpracování, možná nejlepší ze všech tří filmů, které občas nezapře inspiraci slavným Avatarem. Jak vycvičit draka 3 - to je jistota dobře prožitého času v kině. Ale už bych tu sérii neprotahoval, ani kvůli očekávanému ranci peněz.