Borovan.media
Obchod exkluzivními informacemi
 

Obchod s parfémy Notino v roce 2018 utržil přes 8 miliard

Online obchod s parfémy a kosmetikou Notino, který ovládá miliardář Michal Zámec (foto), loni rostl miliardovým tempem.

Tržby brněnské firmy v roce 2018 dosáhly rekordní 8,4 miliardy korun. V meziročním srovnání to představuje nárůst o 1,3 miliardy korun. Podíl Česka na celkovém obratu činí 18 procent. Spolu s tržbami e-shopu vzrostl i počet prodaných produktů. Za rok 2018 se prodalo téměř 29 milionů produktů, což je o 2,5 milionu více než v roce 2017. "Největší objem v počtu prodaných produktů představují stále parfémy. Loni jsme jich prodali 6 milionů," uvedl obchodní ředitel Notina Zbyněk Kocián.

Nejvíce se společnosti kromě Česka daří také v Polsku, Německu, na Slovensku a v Rumunsku. Úspěšný růst hlásí také na trzích v Rakousku, Francii a Bulharsku. Notino má vlastní logistické a distribuční centrum v Rajhradě. Loni sklad expedoval 7,5 milionů balíčků do 22 zemí Evropy, kde společnost působí.

Firma aktuálně zaměstnává 1225 lidí, v loňském roce vytvořila 330 nových pracovních míst. Nejvíce zaměstnanců má logistické a distribuční centrum, dále prodejny, oddělení zákaznické podpory a IT oddělení.

Notino letos chce expandovat do Švýcarska a také rozšířit síť kamenných prodejen. Už na jaře otevře první kamennou prodejnu v Rakousku ve Vídni. V této chvíli jsou kamenné prodejny v Česku, Polsku, Německu, Maďarsku, Rumunsku a na Slovensku.

Odběr newsletteru:

reklama

Odběr newsletteru:

Přihlášení

Krátce

 • Havas PR Prague: PR agentura v roce 2018 utržila 7,2 milionu korun. V meziročním srovnání to je pokles o 19 milionů korun. Ztráta z roku 2017 ve výši 700 tisíc se snížila na 500 tisíc korun.

 • Frekvence 1: novým moderátorem diskusního pořadu Press klub se stane bavič, publicista a scenárista Luděk Staněk. Jeho pořad na Mall.tv Události Luďka Staňka nově najede na denní periodicitu.

 • Alza.cz: největší český e-shop s Liftagem v Praze testují společný rozvoz zásilek a lidí. Za pomoci sdílených anonymizovaných přepravních dat analyzují pohyb dopravců a vozů taxi, které by v případě volných kapacit mohly sloužit také k převozu balíčků.

 • Severotisk: novým jednatelem velké tiskárny z německé skupiny Euro-Druckservice se stal Milan Černý. Doplnil tak Petra Litvana.

 • Mladá fronta: vydává druhý speciál Top české pivo 2019 jako přílohu týdeníku Euro. Speciál nabízí recenze 86 minipivovarů z Čech, Moravy a Slezska, rozhovory o pivní scéně a jejím vývoji a aktuální ekonomická data.

 • Soundtrack Poděbrady: festival organizovaný Michalem Dvořákem uvede Formanova Amadea za doprovodu živého symfonického orchestru (představení britské produkční společnosti Avex Classics International). Do programu přidává i českou koncertní premiéru We Will Rock You s hity kapely Queen.

 • Na turné

  Lenka Filipová
  07. 10.13. 11.
 • Hit dne


  Trailer k Spider-Man: Daleko od domova.

Recenze

Avengers: Endgame

Předchozí vysoce povedený film Avengers: Infinity War (2018) a zejména jeho mrazivý závěr ve fanoušcích vyvolal obrovská očekávání, která však aktuální pokračování Avengers: Endgame plní jen zčásti. Spíše minimálně. Bohužel. Jakoby by se režisérská dvojice Anthony Russo, Joe Russo lekla tak slibně rozjetého příběhu, jako by jim došla kreativita a její nedostatek i navzdory všem monumentálním trikům nahrazovala rutinou a předvídatelností.

Zklamání ze závěru aktuální fáze Marvel Cinematic Universe má několik důvodů. Nepříliš propracovaný a povedený scénář, který místy nepřehledný děj roztáhl na úmornou plochu tří hodin. Minimum hlášek a minimum nápaditosti při rozvíjení postav. Pokud scenáristé sáhnou k tak otřepanému triku sci-fi jako je stroj času, logicky se pak dostanou do neřešitelných paradoxů jako je pomotaná souslednost, faktické zacyklení dějů a zdvojování postav, které jsou však nonšalantně pominuty v zájmu zachování příběhu. A k tomu nezbytné výboje progresivního Hollywoodu ve formě feministických bojůvek či faktické předání  jedné z postav z rukou unaveného bílého muže do náruče energií kypícího černocha.

Tohle už nezachrání ani očekávaná velká závěrečná bitva, která je příliš krátká, bez napětí a překvapení, než aby uspokojila nároky namlsaných diváků z předchozího filmu. Mohli jsme dostat velkolepé a invenční zakončení velké ságy a zatím nám filmaři naservírovali jen řemeslně odvedený standard. Škoda, škoda, škoda.