Borovan.media
Obchod exkluzivními informacemi
 

Zásilkovna vyzývá na souboj Českou poštu, spouští doručování zásilek pro fyzické osoby

11:58, 23. 4. 2019

Po kontroverzním zdražení balíků a problémy s doručovateli musí Česká pošta (ČP) řešit další výzvu: konkurenční logistická firma Zásilkovna (skupina Packeta) se vlamuje do důležitého hájemství pošty a rozjíždí doručování zásilek pro fyzické osoby.

Služba Mezi námi startuje 24. dubna a funguje na bázi mobilní aplikace. Její cena začíná na 65 korunách včetně DPH u balíků do 4 kilogramů. Za dobírku si zákazník připlatí dalších 19 korun. Doba doručování by měla být jeden až dva dny. Při váze zásilky do 2 kilogramů nabízí ČP stále nižší cenu. Zajímavé to pro fyzické zákazníky začíná být v kategorii mezi 2 kg až 4 kg.

Vyzvednout nebo podat zásilku je možné na spolupracujících místech Zásilkovny, kterých je momentálně v Česku okolo 1800. Jejich počet by měl brzy vzrůst na 2400. Jen v Praze má Zásilkovna nyní téměř 300 výdejních míst. "V letošním roce chceme službu spustit také na Slovensku a Maďarsku, na začátku roku příštího pak v celé Evropě," uvedla Simona Kijonková (na fotce vlevo), zakladatelka a spolumajitelka Zásilkovny. Zásilkovna by ještě letos měla službu doplnit rovněž doručováním přímo domů. "Technicky na to připraveni jsme," doplnila Kijonková.

Skupina Packeta, která nabízí služby e-shopům a působí 16 státech, loni dosáhla obratu 790 milionů korun. V letošním roce by to mělo být 1,3 miliardy korun. Počet přepravených zásilek v roce 2018 se vyšplhal na 11 milionů, letos by to mělo být o 7 milionů více. Zásilky fyzickým osobám by z toho měly tvořit jeden milion (6 procent). V roce 2021 by to mělo být 25 procent. Minoritním vlastníkem (20 procent) Packety je skupina Notino (prodejce parfémů a kosmetiky), kterou ovládá miliardář Michal Zámec.

Odběr newsletteru:

reklama

Odběr newsletteru:

Přihlášení

Krátce

 • Isobar: novým kreativním ředitelem agentury Isobar ze skupiny Dentsu Aegis Network se stal Michal Kotulek. Dříve pracoval v Mark BBDO Prague, McCann Erickson nebo v Bistru.

 • Active Radio: Křetínského rádiová skupina oznámila, že s okamžitou platností ukončuje spolupráci se společností Radiohouse, která ji doposud mediálně zastupovala na rozhlasovém trhu. Od února ji bude zastupovat primácký Media Club, do té doby se klienti mají obracet přímo na Active Radio.

 • Bookretail: firma ze skupiny Euromedia Group, která provozovala e-shop Levneucebnice.cz (nyní Booktook.cz) a která se zabývá distribucí, v roce 2018 utržila 232 milionů korun. V meziročním srovnání to je o 15 milionů více. Prodělek z roku 2017 ve výši 26 milionů se snížil na 19 milionů.

 • Ozzy Osbourne: nové studiové album Ordinary Man vyjde 21. února na labelu Epic/Sony Music. Jako speciální hosté se na albu objeví Elton John, Post Malone a Tom Morello.

 • Walt Disney: blockbuster Star Wars: Vzestup Skywalkera překročil hranici 1 miliardy dolarů za globální prodej kinolístků.

 • PFX: postprodukční studio se opět rozšiřuje. Svou reklamní divizi stěhuje do bývalých prostor studia Spoon, kde převezme infrastrukturu i část klientů. Kromě hlavního sídla v Praze na Korunní a specializovaných studií na Barrandově se bude jednat už o třetí pobočku PFX, která se zde zaměří na reklamní postprodukci.

 • Na turné

  Vanessa
  01. 2.03. 4.
 • Hit dne

  Trailer k novému filmu Christophera Nolana Tenet (2020).

Recenze

Zaklínač

Přestože tvůrci seriálového Zaklínače, který vznikl podle slavné knižní předlohy Andrzeje Sapkowského, odmítají porovnávání s hyperúspěšnou sérií Hra o trůny (HBO), je jasné, že se mu neubrání. Hra o trůny se stala nezpochybnitelným benchmarkem pro jakýkoliv epický/výpravný fantasy seriál. Při vší úctě k producentovi Zaklínače, streamovací platformě Netflix, na první dobrou Zaklínač působí v mnoha ohledech laciněji.

Ať již se to týká digitálních triků (zejména), masových bitevních scén, scénografie, výpravy, architektury, designu kostýmů, zbraní a dalších rekvizit atd., divák se neubrání pocitu jisté nedotaženosti či low budgetu. Samozřejmě je ale pravda, že všichni fanoušci mají v paměti poslední řadu GOT, která se rozpočtově pohybovala někde jinde než řada první.

Zaklínači příliš nepomáhá ani chaotický styl narace. Série nahodile přeskakuje z jedné časové roviny do druhé, z jednoho místa na druhé, aniž by byl patrný nějaký klíč či jednotící idea. V závěrečných dvou dílech je sice patrná snaha zaklapnout všechny části do jednoho celku, nedaří se tak beze zbytku a několik otázníků stále zůstává.

Za co je naopak třeba tvůrce Zaklínače pochválit, je hlavní postava Geralta z Rivie. Henry Cavill (rovněž Liga spravedlnosti, Batman vs Superman: Úsvit spravedlnosti, Muž z oceli) zde podává výborný výkon (zaplesají zejména divačky), který do značné míry překrývá řadu výše uvedených nedotažeností. Ve výsledku tak první řada seriálového Zaklínače dává vyznavačům knižní předlohy solidní hodnotu, která neuráží a v souvislosti s řadou druhou vzbuzuje nadějná očekávání.