Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Česká televize dala letos do nových projektů téměř půl miliardy

16:04, 30. 10. 2012
Televize Film Aleš Borovan

Od vzniku tvůrčích skupin v České televizi na počátku letošního roku schválila Programová rada ČT do výroby na 190 projektů, z toho 160 dokumentů a 28 zábavných pořadů. Filmových koprodukcí bylo schváleno 35. "Ve finančním vyjádření tyto projekty představuje objem téměř půl miliardy korun," uvedl ředitel ČT Petr Dvořák.

ČT přitom stále častěji sází externí produkce, kteří se na projektech podílí 60 až 70 procenty. Jedním z nejrozsáhlejších projektů je Hotel Meteor režisérů Jana Prušinovského a Miroslava Krobota. Dvanáctidílný sitcom se pokusí využít poetiku a věhlas Dejvického divadla a přivede na televizní obrazovku excelentní herce jako Davida Novotného, Martina Myšičku nebo Lenku Krobotovou. Uspěli i bývalí tvůrci a producenti z Novy, Radek Bajgar a Petr Erben, kteří v ČT prosadili projekt Neviditelní (na fotce).

Další rozsáhlou výrobou se stanou Manželské etudy kreativního producenta Jana Šterna. Cyklus komediálních filmů , vycházející ze světoznámých divadelních komedií, budou režírovat Jaroslav Brabec a Karel Smyczek.

Dnešní tituly jsou již druhou várkou pořadů, představenou vedením televize. Z první várky se do vysílání již dostal seriál Ententýky, který diváky příliš nezaujal. Ve výrobě je pak historický seriál Roberta Sedláčka a Pavla Kosatíka České století. Ten by se v programovém schematu měl objevit v roce 2013.