Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Nová televize TiP TV plánuje přechod na regionální režim

17:54, 24. 4. 2013

Chystaná interaktivní a prodejní televize TiP TV, která odstartuje na počátku května v celoplošné síti MUX 3 Českých Radiokomunikací (ČRa), změní na podzim režim. V praxi by to mělo znamenat, že v některých regionech se měla objevit místní mutace vysílání.

Potvrzuje se tak informace Borovan.cz, podle které současná smlouva TiP TV s Radiokomunikacemi má mít trvání jen několik měsíců. 

Princip odlišných mutací vyplývá z ekonomického modelu televize: nabízet (často lokálním) firmám, obchodníkům a komerční reportáže, prezentace, aktuality nebo rozhovory. Otázka je, zda TiP TV bude pokračovat i ve všech regionech Česka. ČRa v síti 3 připravily regionální nabídku, která počítá s rozčleněním České republiky do 11 regionů. Cena za roční vysílání v jednotlivých regionech se pohybuje od 3,5 milionu do 11,5 milionu korun.

Na novou Tip TV stojí dvojice podnikatelů Zdeněk Sláma a Radek Pažout (foto). Sláma se před lety účastnil projektu Public TV, který zkrachoval v roce 2011, pracoval i jako produkční v České televizi. Pažout má v médiích premiéru, předtím dvanáct let pracoval ve veletržním byznysu. Oba nyní spoluvlastní trojici firem TiP TV Production, TiP TV marketing services, TiP TV broadcast. Celý projekt chystané televize, která bude propojena s webovým portálem, nyní zaměstnává na deset lidí.

Program televize bude složen z deseti tematických bloků (Bydlení, Automototip, Zvířátka, Na cestách nebo Být šik!), zaměřených na různé cílové skupiny. Jednotlivé komerční materiály budou zařazeny do příslušného bloku. Zaváděcí ceny TiP TV nabízejí jednu minutu reportáže/aktuality za čtyři tisíce korun. Týdenní nasazení tříminutové komerční reportáže (minimálně 21 odvysílání) tak přijde na částku přes 11 tisíc korun.

Odběr newsletteru:

Odběr newsletteru:

Přihlášení

Rychlovky

 • Český rozhlas: navýší s účinností od 1. ledna 2021 zaměstnancům mzdy v rozmezí od 1 do 6 procent podle výše základního platu. Platí to pro zaměstnance se základní mzdou do 50 tisíc korun. Ředitel René Zavoral vyplatí všem zaměstnancům také mimořádnou plošnou odměnu. Na valorizaci mezd ČRo vyčlenil 13 milionů korun. V roce 2021 by měla výše průměrné měsíční mzdy ve veřejnoprávním rozhlasu překročit 43 tisíc korun.

 • O2 Czech Republic: operátor se stal partnerem nové kulturní platformy Naživo, která chce podpořit umělce v době koronavirové pandemie a propojit živou kulturu s diváky u obrazovek. O2 TV tak od prosince nabídne divákům TV stanici Televize Naživo.

 • NutritionPro: start-up, který vyvinul aplikaci pro sestavení a rozvoz jídla, odpovídající individuálním preferencím strávníka, získal na další rozvoj 7 milionů korun od SFG Holding. Ten se se dlouhodobě věnuje odbornému poradenství a financování jednotlivců, firem i startupů.

 • KKCG: Aricoma Group, která je součástí skupiny Karla Komárka ml., kupuje 100 procent švédské
  technologické společnosti Seavus (IT poradenství, softwarový vývoj, implementaci softwarových produktů pro správu a řízení infrastruktury atd.). Aricoma touto akvizicí proniká na další trhy v Evropě a posiluje také pozici v USA. Zároveň se stává mezinárodním hráčem na poli informačních technologií s konsolidovaným obratem 8 miliard korun, se ziskem před zdaněním, úroky, amortizací a odpisy (EBITDA) přes 600 milionů korun a s více než 2800 zaměstnanci.

 • Antimonopolní úřad: prezident České republiky Miloš Zeman jmenoval 1. prosince 2020 novým předsedou Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže Petra Mlsnu. Dosavadní předseda ÚOHS Petr Rafaj na svou funkci rezignoval.

 • Asociace pro elektronickou komerci: odhaduje, že obraty e-shopů za předvánoční období by mohly dosáhnout 65 miliard korun. To představuje meziroční růst o více než 25 procent.

 • Hit dne

  Karel Gott & SOČR - Jdi za štěstím

Recenze

Krajina ve stínu

Bohužel, tentokráte si režisér a scenárista Bohdan Sláma (Čtyři slunce, Venkovský učitel, Štěstí atd.), bezpochyby jeden z nejpřemýšlivějších filmových tvůrců dejme tomu střední generace, ukousl příliš velké sousto. Slámu je třeba pochválit za výběr tématu - tragické události, ke kterým skutečně došlo na Vitorazsku na a po konci války.

Když ovšem není k dispozici zdařilý scénář (Ivan Arsenjev) a Sláma s ním již nic kloudného nevyčaroval, tak se tato volba ukazuje jako dvojnásobná chyba. Rozpaky vzbuzuje již základní stavba filmu - oč nahodileji, povrchněji a zkratkovitěji se tvůrci věnují rokům, které tragédii v malé vesnici na jihu Čech předcházely, o to větší prostor dostane samotná masová vražda. Divák tak ale zákonitě nechápe motivy a jednání jednotlivých postav, mimochodem ne příliš zdařile načrtnutých. A už vůbec ne tak niterný proces, během kterého se z přátelského souseda stane vražedná bestie.

Místo aby Sláma věnoval pozornost postupnému budování atmosféry a zachycení plíživého zla, v první polovině snímku divákovi předvádí nesourodý pelmel výjevů, ve kterém je obtížné se vyznat. Herci tak toho nemají moc co hrát. Mimochodem, pokud je součástí výchozí situace skuhrání vitorazských sedláků, jak špatně se jim v První republice žije, pak by Sláma neměl vybírat tak blahobytně, ba skoro obézně vyhlížející herecké typy, kterým evidentně scházejí vrásky upracovaného a unaveného venkovana.

V porovnání s Krajinou ve stínu tak opět geniálně vyniká podobný film, monumentální Jasného epos Všichni dobří rodáci, který se věnuje podobnému tématu - jak se malý venkovský člověk dokáže vyrovnat s náporem velkých dějin a událostí. A bohužel, Veber Stanislava Majera není novým Františkem, přestože by na to Majer měl. Jen mu nikdo takovou roli nenapsal. I po Slámově filmu tak poválečné Vitorazsko zůstává stále zahaleno stínem neznáma.