Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Hudební vydavatelství Supraphon udrželo tržby nad 120 miliony

Největší česká gramofirma Supraphon, kterou ovládá podnikatelské duo Miloš Petana - Zdeněk Kozák v roce 2018 udržela podobný výkon jako o rok předtím.

Tržby společnosti, která se loni sloučila s Popron Music, dosáhly 129 milionů korun, o milion více než v roce 2017. Čistý zisk stagnoval na úrovni 11 milionů korun. Odpisy v uplynulém roce činily 4 miliony korun. Digitální prodeje se na celkových tržbách podílely více než 31 procenty. Supraphon měl loni 9ti procentní podíl na celkovém hudebním trhu, o rok dříve 11,6 procenta.

Firma v roce 2018 vydala 42 titulů v kategorii domácí pop a rock a 24 titulů v kategorii vážná hudba. Nejúspěšnějšími novými tituly Supraphonu v roce 2018 byla deska Karla Gotta (na fotce společně s ředitelkou Supraphonu Ivou Milerovou) Ta prvá, jejíž celkový obrat (fyzické nosiče plus digitální prodeje) překročil milion korun, a vánoční nahrávka Dagmar Peckové Nativitas s obratem přes 330 tisíc korun. V segmentu distribuovaných titulů nejvyššího obratu dosáhlo album Tomáše Kluse Spolu s 1,8 milionu korun.

Sdílejte článek: