Borovan.media
Obchod exkluzivními informacemi
 

Telekomunikační manažer Řezníček získal podíl ve skupině DRFG

Portfolio majitelů investiční skupiny DRFG se rozrostlo o dalšího hráče a mění se rovněž vlastnictví podřízených telekomunikačních aktiv.

Dlouholetý telco manažer a spolupracovník DRFG Roman Řezníček (foto) získal 15 procent ve skupině od dosavadního většinového majitele Davida Rusňáka. Ten si ponechal 50 procent. Zbylých 35 procent má od letošního roku společnost PVF Invest, kterou oficiálně vlastní advokát Pavel Fráňa a manažer Pavel Vyhnálek.

Složení TOP managementu skupiny se nezměnilo. Na oplátku DRFG od Řezníčka získala jeho polovinu v DRFG Telco/Suntel Group, která se specializuje na budování, modernizaci a údržbu telekomunikačních sítí. Kromě Česka působí i na Slovensku, ve Švýcarsku a Německu. Suntel Group, která zaměstnává skoro 600 lidí a která je nyní 100procentně vlastněna DRFG, dosahuje meziročně dvouciferného růstu. Řezníček se aktuálně zaměřuje na další mezinárodní expanzi a akvizice nových společností.

Posun Řezníčka na úroveň akcionáře skupiny podle zástupců společnosti odráží výrazný růst portfolia telekomunikační divize, která patří mezi hlavní oblasti zájmu DRFG (ještě nemovitosti a finanční služby). Od roku 2015, kdy se Řezníček stal partnerem DRFG Telco, se hodnota samotné skupiny Suntel Group mnohonásobně zvýšila. "Dnešní obrat Suntel Group dosahuje 1,5 miliardy korun, přičemž se plánuje další výrazný růst, a to nejen v souvislosti s výstavbou 5G sítí. Podařilo se také vybudovat internetového operátora Libli s téměř 100 tisíci zákazníků, ze kterého DRFG na jaře úspěšně exitovala. V průběhu letošního léta navíc telekomunikační divize akvizicemi dvakrát významně posílila," doplnila mluvčí DRFG Lucie Heřmanská.

"Sjednocení akcionářů na úrovni DRFG nám umožní významně investovat do všech stěžejních segmentů, kterým se skupina věnuje. DRFG se dostává do pozice, kdy se z ryze české investiční skupiny, působící primárně v Česku a na Slovensku, postupně stává mezinárodní společnost, která působí v několika státech střední a západní Evropy," uvedl Řezníček.

Odběr newsletteru:

reklama

Odběr newsletteru:

Přihlášení

Krátce

 • RedHead Music: změny ve vlastnickém portfoliu menšího hudebního labelu. Podíl Antonína Milaty klesl ze 49 procent na 30 procent, podíl Tomáše Staňka vzrostl z 30 procent na 40 procent a podíl Michala Nováka z 21 procent na 30 procent.

 • Ogilvy One: marketingová agentura ze skupiny WPP (čtvrtinu drží Vladimír Šolc) v roce 2018 utržila přes 135 milionů korun. V meziročním srovnání to je o 26 milionů méně. Čistý zisk se zvýšil z 8,7 milionu na 9,2 milionu korun.

 • Live Nation: koncertní agentura přiveze do Prahy zmalovance Kiss. Koncert se uskuteční v červenci 2020 v O2 Aréně.

 • Active Radio: odpolední show na rádiu Evropa 2 nově moderuje dvojice Zorka Hejdová a Tomáš Zástěra.

 • Mall Group: platební služba Mall Pay během prvního roku na trhu oslovila více než 70 tisíc zákazníků. Dokončila vstup strategického partnera ČSOB a chystá vlastní platební kartu. V příštím roce cílí na hranici až 100 tisíc aktivních zákazníků a stovku partnerů.

 • Booking.com: předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže Petr Rafaj zamítl pravomocným rozhodnutím rozklad společnosti Booking.com a potvrdil tak pokutu ve výši 8,336 milionu korun, která firmě byla uložena za zakázané vertikální dohody.

 • Na turné

  Visací zámek
  01. 11.07. 12.
 • Hit dne


  Trailer k seriálu The Witcher.

Recenze

Terminátor: Temný osud

Nový Terminátor: Temný osud, který dějově navazuje na kultovního Terminátora 2: Den zúčtování (1991), nemusel být vůbec špatný film. Už jen účast původní Sarah Connorové v podání herečky Lindy Hamilton, Arnolda Schwarzeneggera a Jamese Camerona na postu producenta z něj dělají pozoruhodnou a slibnou záležitost. Tim Miller (kultovní Deadpool) na režisérské židli je pak zárukou kvalitní filmařiny a skvělé akční podívané.

Jenomže to celé přebíjí závany prapodivných a bohužel módních -ismů (genderismus, feminismus atd.), které z aktuálního Terminátora dělají především ideologickou záležitost. V novém feministickém Terminátorovi již ženy nerodí spasitele lidstva Johna Connora (mimochodem s touto postavou se zde tvůrci vypořádali hodně nesmyslně), ale rovnou se stávají alfa ranařkami, které vedou odboj proti strojům. Lidská bojovnice vyslaná z budoucnosti Grace (Mackenzie Davis) je podivným bezpohlavním stvořením, jako vypadlým z těch nejvlhčích snů transgender fanatiků. To potlačuje původního ducha i celou logiku vyprávění dosavadní série (návaznosti, pokud John Connor neexistuje, tak první dva díly nedávají smysl atd.).

Ale samozřejmě, zkušené tvůrčí duo Miller - Cameron si pohlídalo, aby zejména akční scény byly na špičkové úrovni. Choreografie bojových scén, filmové triky (výrobní rozpočet 185 milionů dolarů) a správně zlounský smrtící Terminátor Rev-9 (Gabriel Luna) částečně vyrovnávají ideologické blouznění. Sečteno: Terminátor: Temný osud je bohužel schizofrenní dílko. Oživuje ducha prvních dvou Terminátorů, aby jej následně rozšlapalo na kusy. Fanoušek původní série má těžkou, skoro neřešitelnou volbu.