Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Nové „svěrákovské“ zisky začne Fragment inkasovat od října

18:19, 2. 5. 2013
Knihy Aleš Borovan

V říjnu letošního roku by se mělo výrazně vylepšit cash-flow knižního nakladatelství Fragment. Tehdy totiž vyjde očekávaný komerční trhák spisovatele a scénáristy Zdeňka Svěráka, román Po strništi bos. Do konce roku by se mohlo prodat na 60 tisíc výtisků. V knize Svěrák vycházel ze svých vzpomínek na klukovská léta, příběh je vyprávěn z pohledu sedmiletého chlapce.

Pokud Fragment zvolí podobnou cenu, jako u předchozích "svěrákovských" titulů, to znamená okolo 250 korun, mohly by se souhrnné maloobchodní tržby Po strništi bos do konce roku vyšplhat na 15 milionů korun.

Obvyklé dělení ceny knihy v Česku mezi zúčastněné strany vypadá následovně: knihkupec dostane 30 procent, distributor 15 až 20 procent, vydavatel okolo 40 procent, autorovi tak zůstane 8 až 15 procent. Vzhledem k exkluzivnímu postavení a síle značky se dá předpokládat, že Svěrákův podíl se bude pohybovat u horní hranice intervalu. Možná ještě výše.

Svěrák doposud u Fragmentu prodal na 236 tisíc výtisků předchozích tří titulů. Souboru povídek s jednoduchým názvem Povídky (2008) se dosud prodalo 120 tisíc výtisků. Další kniha Nové povídky (2011) zaznamenala prodej 88 tisíc kusů. Fragment rovněž vydal knihu podle filmu Vratné lahve (2007).

Sdílejte článek: