Borovan.media
Obchod exkluzivními informacemi
 

Reklamní obr BigBoard Praha kvůli tendru na pražský mobiliář předčasně splatí dluhopisy

11:01, 21. 10. 2019

Největší hráč na trhu s venkovní reklamou BigBoard Praha leští zbraně na připravovaný tendr na pražský mobiliář. BigBoard se čerstvě rozhodl předčasně splatit vydané dluhopisy BigBoard 4,50/22.

Rozhodnutí se vztahuje na všechny vydané a nesplacené dluhopisy. Předčasné splacení dluhopisů proběhne ke dni 28. listopadu 2019, rozhodný den pro držení dluhopisu je 29. října. Držitel dluhopisů získá nominální hodnotu (jeden dluhopis 1 koruna) "spolu s narostlým a dosud nevyplaceným úrokovým výnosem a spolu s mimořádným výnosem (prémií) odpovídající částce ve výši 1,5 procenta ze jmenovité hodnoty každého dluhopisu".

BigBoard se dle vlastních slov pro tento krok rozhodl z důvodu přípravy nové struktury financování, která umožní flexibilnější financování budoucích zásadních projektů. Jedná se zejména o pořízení a provoz nového pražského městského mobiliáře. Stávajícímu provozovateli JCDecaux končí smlouva s Prahou k 30. červnu 2021. Vedení Prahy připravuje tendr na nového provozovatele, který by měl být vyhlášen v průběhu podzimu.

BigBoard zmíněné dluhopisy vydal v listopadu 2012. Splatnost dluhopisů při vydání byla stanovena k 28. listopadu 2017 s úrokovou sazbou 7 procent p. a. V roce 2016 bylo odsouhlaseno prodloužení splatnosti dluhopisu do 28. listopadu 2022 a snížení pevné úrokové sazby ze 7 procent p. a. na 4,5 procenta p. a. BigBoard k 30. červnu 2019 upsal třetím stranám dluhopisy BigBoard 4,50/22 v celkové nominální hodnotě 730 milionů korun. Celkový objem dluhopisů všech emisí BigBoardu upsaným třetím stranám se v polovině letošního roku pohyboval na úrovni 1,275 miliardy korun.

Skupinu BigBoard Praha majoritně (60 procent) ovládá JOJ Media House spojovaná s lidmi kolem finanční skupiny J&T. Dalších 20 procent drží mediální podnikatel Richard Fuxa (foto) a 20 procent vehikl Touzimsky Kapital Holding, spojovaný s miliardářem Martinem Romanem.

Odběr newsletteru:

reklama

Odběr newsletteru:

Přihlášení

Krátce

 • Active Radio: odpolední show na rádiu Evropa 2 nově moderuje dvojice Zorka Hejdová a Tomáš Zástěra.

 • Mall Group: platební služba Mall Pay během prvního roku na trhu oslovila více než 70 tisíc zákazníků. Dokončila vstup strategického partnera ČSOB a chystá vlastní platební kartu. V příštím roce cílí na hranici až 100 tisíc aktivních zákazníků a stovku partnerů.

 • Booking.com: předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže Petr Rafaj zamítl pravomocným rozhodnutím rozklad společnosti Booking.com a potvrdil tak pokutu ve výši 8,336 milionu korun, která firmě byla uložena za zakázané vertikální dohody.

 • Live Nation: velká koncertní agentura v květnu 2020 přiveze do Prahy (Tipsport Aréna) koncert americké nu-metalové kapely Korn.

 • Typos, tiskařské závody: novým jednatelem tiskáren se stal manažer Robert Vukelić, ex-Vltava-Labe-Press a v současné době director business development Euro-Druckservice. Vukelić nahradil Dominika Metzlera.

 • Barletta: produkční firma Matěje Chlupáčka a Andrey Chlupáčkové v roce 2018 utržila téměř 59 milionů korun. V meziročním srovnání to je nárůst o 41 milionů. Čistý zisk 160 tisíc z roku 2017 se překlopil na ztrátu 160 tisíc korun.

 • Na turné

  Visací zámek
  01. 11.07. 12.
 • Hit dne


  Trailer k seriálu The Witcher.

Recenze

Terminátor: Temný osud

Nový Terminátor: Temný osud, který dějově navazuje na kultovního Terminátora 2: Den zúčtování (1991), nemusel být vůbec špatný film. Už jen účast původní Sarah Connorové v podání herečky Lindy Hamilton, Arnolda Schwarzeneggera a Jamese Camerona na postu producenta z něj dělají pozoruhodnou a slibnou záležitost. Tim Miller (kultovní Deadpool) na režisérské židli je pak zárukou kvalitní filmařiny a skvělé akční podívané.

Jenomže to celé přebíjí závany prapodivných a bohužel módních -ismů (genderismus, feminismus atd.), které z aktuálního Terminátora dělají především ideologickou záležitost. V novém feministickém Terminátorovi již ženy nerodí spasitele lidstva Johna Connora (mimochodem s touto postavou se zde tvůrci vypořádali hodně nesmyslně), ale rovnou se stávají alfa ranařkami, které vedou odboj proti strojům. Lidská bojovnice vyslaná z budoucnosti Grace (Mackenzie Davis) je podivným bezpohlavním stvořením, jako vypadlým z těch nejvlhčích snů transgender fanatiků. To potlačuje původního ducha i celou logiku vyprávění dosavadní série (návaznosti, pokud John Connor neexistuje, tak první dva díly nedávají smysl atd.).

Ale samozřejmě, zkušené tvůrčí duo Miller - Cameron si pohlídalo, aby zejména akční scény byly na špičkové úrovni. Choreografie bojových scén, filmové triky (výrobní rozpočet 185 milionů dolarů) a správně zlounský smrtící Terminátor Rev-9 (Gabriel Luna) částečně vyrovnávají ideologické blouznění. Sečteno: Terminátor: Temný osud je bohužel schizofrenní dílko. Oživuje ducha prvních dvou Terminátorů, aby jej následně rozšlapalo na kusy. Fanoušek původní série má těžkou, skoro neřešitelnou volbu.