Borovan.media
Obchod exkluzivními informacemi
 

Televize Prima v roce 2020 zdraží reklamu v průměru o 10 procent

aktualizováno
17:43, 24. 10. 2019

Stejně jako televize Nova, tak i TV Prima (majitel Ivan Zach) zdraží od ledna 2020 ceníkové ceny reklamního prostoru o jednotky procent.

Inzerce na kanálech, zastupovaných primáckým mediazastupitelstvím Media Club (kromě primáckých kanálů rovněž TV Barrandov, Óčko atd.), v příštím roce zdraží v průměru o 10 procent. Je to stejný nárůst jako v letošním roce a opět o něco nižší, než průměrné zdražení reklamy na konkurenční Nově.

Ceníkové ceny referenčního CPP (spot 30 sekund, prime time a období s indexem 1) se v závislosti na objemu inzerce se od příštího roku zvýší mezi 2 až 7 procenty. Kupříkladu v pásmu 20 až 29,999 milionu korun činí nárůst téměř 4 procenta na 24400 korun za CPP. Cena sponzoringu Media Clubu v roce 2020 vzroste o 5 procent.

Primácké mediazastupitelství (na fotce ředitel Ladislav Dianiška) zachovává cílení na diváckou skupinu 15 až 69 let. Klienti si mohou vybrat z nabídky tří bundle: Total 15 až 69, Exclusive 15 až 69 a Dětský 4 až 14. Nově je zaveden Super break - časově omezený brak po TOP Staru o délce 1 minuty (maximálně 2 klienti).

Media Club od ledna upravuje poměr zastupovaných stanic v reklamním bundlu Exclusive - nově v poměru Prima 43 procent, Prima Cool 13 procent, Prima Love 7 procent, Prima Zoom 6 procent, Prima Max 8,5 procenta, Prima Krimi 6,5 procenta, Barrandov Group 3 procenta a ostatní stanice 13 procent. Dětský bundle zůstává beze změny, tedy ze 7 procent dětské ranní pásmo Primáček, Prima Cool 35 procent, Prima Comedy Central 19 procent, Nickelodeon 22 procent a dětské kanály ze skupiny Atmedia 17 procent. Úpravy nastaly i v balíčku Total:Prima 35 procent, Prima Cool 9,5 procenta, Prima Love 5 procent, Prima Zoom 4,5 procenta, Prima Max 8 procent, Prima Krimi 6 procent, Barrandov Group 20 procent a ostatní stanice 12 procent.

Odběr newsletteru:

reklama

Odběr newsletteru:

Přihlášení

Krátce

 • Isobar: novým kreativním ředitelem agentury Isobar ze skupiny Dentsu Aegis Network se stal Michal Kotulek. Dříve pracoval v Mark BBDO Prague, McCann Erickson nebo v Bistru.

 • Active Radio: Křetínského rádiová skupina oznámila, že s okamžitou platností ukončuje spolupráci se společností Radiohouse, která ji doposud mediálně zastupovala na rozhlasovém trhu. Od února ji bude zastupovat primácký Media Club, do té doby se klienti mají obracet přímo na Active Radio.

 • Bookretail: firma ze skupiny Euromedia Group, která provozovala e-shop Levneucebnice.cz (nyní Booktook.cz) a která se zabývá distribucí, v roce 2018 utržila 232 milionů korun. V meziročním srovnání to je o 15 milionů více. Prodělek z roku 2017 ve výši 26 milionů se snížil na 19 milionů.

 • Ozzy Osbourne: nové studiové album Ordinary Man vyjde 21. února na labelu Epic/Sony Music. Jako speciální hosté se na albu objeví Elton John, Post Malone a Tom Morello.

 • Walt Disney: blockbuster Star Wars: Vzestup Skywalkera překročil hranici 1 miliardy dolarů za globální prodej kinolístků.

 • PFX: postprodukční studio se opět rozšiřuje. Svou reklamní divizi stěhuje do bývalých prostor studia Spoon, kde převezme infrastrukturu i část klientů. Kromě hlavního sídla v Praze na Korunní a specializovaných studií na Barrandově se bude jednat už o třetí pobočku PFX, která se zde zaměří na reklamní postprodukci.

 • Na turné

  Vanessa
  01. 2.03. 4.
 • Hit dne

  Trailer k novému filmu Christophera Nolana Tenet (2020).

Recenze

Zaklínač

Přestože tvůrci seriálového Zaklínače, který vznikl podle slavné knižní předlohy Andrzeje Sapkowského, odmítají porovnávání s hyperúspěšnou sérií Hra o trůny (HBO), je jasné, že se mu neubrání. Hra o trůny se stala nezpochybnitelným benchmarkem pro jakýkoliv epický/výpravný fantasy seriál. Při vší úctě k producentovi Zaklínače, streamovací platformě Netflix, na první dobrou Zaklínač působí v mnoha ohledech laciněji.

Ať již se to týká digitálních triků (zejména), masových bitevních scén, scénografie, výpravy, architektury, designu kostýmů, zbraní a dalších rekvizit atd., divák se neubrání pocitu jisté nedotaženosti či low budgetu. Samozřejmě je ale pravda, že všichni fanoušci mají v paměti poslední řadu GOT, která se rozpočtově pohybovala někde jinde než řada první.

Zaklínači příliš nepomáhá ani chaotický styl narace. Série nahodile přeskakuje z jedné časové roviny do druhé, z jednoho místa na druhé, aniž by byl patrný nějaký klíč či jednotící idea. V závěrečných dvou dílech je sice patrná snaha zaklapnout všechny části do jednoho celku, nedaří se tak beze zbytku a několik otázníků stále zůstává.

Za co je naopak třeba tvůrce Zaklínače pochválit, je hlavní postava Geralta z Rivie. Henry Cavill (rovněž Liga spravedlnosti, Batman vs Superman: Úsvit spravedlnosti, Muž z oceli) zde podává výborný výkon (zaplesají zejména divačky), který do značné míry překrývá řadu výše uvedených nedotažeností. Ve výsledku tak první řada seriálového Zaklínače dává vyznavačům knižní předlohy solidní hodnotu, která neuráží a v souvislosti s řadou druhou vzbuzuje nadějná očekávání.