Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Albatros Media v březnu přijde o desítky milionů, ořezává marketingové výdaje

Největší knižní nakladatelství v Česku Albatros Media (majitelé Jaroslav a Silke Horákovi) sčítá ztráty vzniklé v souvislosti s pandemií koronaviru a restriktivními opatřeními.

Podle ředitele Albatrosu Václava Kadlece (foto) výpadek tržeb jen za březen se bude pohybovat v řádu desítek milionů. Knižní firma v souvislosti s pandemií přijala řadu opatření. "Provozovatelům kamenných knihkupectví jsme nabídli odklad úhrady faktur o 30 dní. Autorům, překladatelům a dalším našim partnerům jsme zaslali ujištění, že budeme vůči nim i nadále plnit své závazky. A další sada opatření samozřejmě směřovala do chodu firmy - odsunuli jsme vydání 45 procent novinek plánovaných na duben a květen, zredukovali jsme marketingové a IT výdaje, pozastavili jsme některé rozvojové projekty," uvedl Kadlec.

Podle něj jedinými většími odběrateli knih nyní zůstaly e-shopy, které tvoří okolo 20 procent celkových tržeb Albatrosu z maloobchodu. "O zbývajících 80 procent tedy každým dnem nenávratně přicházíme. Zásadně pro nás vzrostl význam našeho nakladatelského eshopu Albatrosmedia.cz nejen z hlediska tržeb, ale i průběžného přítoku hotovosti," sdělil Kadlec.

Aktuální situace Albatrosu s poklesem cash flow a vyššími nároky na dodatečné finance může mít nepříjemný dopad i na levicový zpravodajský web/print Deník N, který miliardářské duo Horákových financuje milionovými injekcemi spolu s dalšími investory. "Pozice Albatros Media je pevná a finančně stabilní a jsme naprosto připraveni aktuální situaci čelit, neznamená to však, že naše rezervy jsou bezedné a že bychom dokázali dlouhodobě fungovat bez příjmů," doplnil ředitel knižního obra.

Odběr newsletteru:

Vaší pozornosti doporučujeme:

Nové prodejny knižního retailera pomohly zvednout tržby nad čtvrt miliardy

Knižní byznys silného hráče narostl o více než 200 milionů

Knižní trh loni narostl o 300 milionů korun

Konsolidované tržby knižního obra Albatros Media se blíží miliardě

Knižní obr Albatros Media kupuje třinácté konkurenční nakladatelství

Podrobnosti k angažmá miliardáře Křetínského v knižních obrech Euromedia a Neoluxor

Nová akvizice na knižním trhu posiluje konkurenční podnik Albatrosu nebo Havrlanta

Velký showbyznysový hráč loni přinesl majitelům čistý zisk přes 70 milionů

Rozjetý showbyznysový hráč se topí v penězích, na chystané akvizice má další desítky milionů

Linet Group na světový marketing najala Soukupa

Peníze miliardáře Horáka financují provoz levicového zpravodajství Denikreferendum.cz

Knižní velkoobchodník Pemic Books navýšil tržby o 50 milionů

Manažeři stoprocentně ovládli brněnskou emailingovou firmu SmartSelling

Marketing výrobce sýrů Savencia (Pribináček, Lučina) řídí Vejtruba

Datart od pondělí otevře padesátku prodejen

Marketingová agentura DigitalAd navýšila tržby na 24 milionů

Huawei má v Česku nového marketingového a PR ředitele

Albatros Media: nepotřebujeme speciální státní dotace, spoléháme na vlastní úspory a rezervy

Knihkupci a nakladatelé: knižní trh letos ztratí až 3 miliardy obratu

Poradenská firma Ernst & Young má nového ředitele komunikace a marketingu

Euromedia Group vydává nový román Michala Viewegha

Odběr newsletteru:

Přihlášení

Rychlovky

  • FTV Prima: hlasování diváků rozhodlo, že druhá komerční televize bude od neděle 4. října v prime time vysílat čtvrtou řadu detektivního seriálu Polda. Ten porazil další nabízený seriál Einstein.

  • 2K/Hangar 13: dnes na trh uvedli herní titul Mafia: Definitive Edition, od základu kompletně vytvořený remake původní Mafie. Remake zahrnuje rozšířený scénář, další custceny a zcela nové herní sekvence a funkce.

  • Nadace Dobrý Anděl: o marketing a PR nadace se začala starat Zuzana Vítková (ex-PR.Konektor, ex-Toulcův dvůr). Po téměř šestiletém působení v nadaci tak střídá Markétu Křížovou.

  • Zásilkovna: služba pro zasílání zásilek mezi fyzickými osobami Mezi námi překonala hranici 2 milionů přepravených zásilek. Službu Zásilkovna spustila na konci dubna 2019. První milion přepravených zásilek byl překonán po roce fungování v květnu letošního roku.

  • FTV Prima: druhá komerční televize poprvé zkouší princip tzv. kinoautomatu Radúze Činčery. Diváci si budou moci hlasováním zvolit, zda v od neděle 4. října večer uvidí buď seriálovou novinku Einstein, nebo novou, čtvrtou řadu seriálu Polda.

  • Brutal Assault: největší metalový festival ve střední Evropě hlásí potvrzení 90 procent kapel z letošního odsunutého ročníku pro příští rok. Další BA by se měl konat 10. až 14. srpna 2021. Fandové se mohou těšit na kapely Mayhem, Bloodbath, Alcest, Arcturus, Cradle of Filth, Dark Funeral, Front Line Assembly, Katatonia, Mercyful Fate nebo Venom.

Recenze

Krajina ve stínu

Bohužel, tentokráte si režisér a scenárista Bohdan Sláma (Čtyři slunce, Venkovský učitel, Štěstí atd.), bezpochyby jeden z nejpřemýšlivějších filmových tvůrců dejme tomu střední generace, ukousl příliš velké sousto. Slámu je třeba pochválit za výběr tématu - tragické události, ke kterým skutečně došlo na Vitorazsku na a po konci války.

Když ovšem není k dispozici zdařilý scénář (Ivan Arsenjev) a Sláma s ním již nic kloudného nevyčaroval, tak se tato volba ukazuje jako dvojnásobná chyba. Rozpaky vzbuzuje již základní stavba filmu - oč nahodileji, povrchněji a zkratkovitěji se tvůrci věnují rokům, které tragédii v malé vesnici na jihu Čech předcházely, o to větší prostor dostane samotná masová vražda. Divák tak ale zákonitě nechápe motivy a jednání jednotlivých postav, mimochodem ne příliš zdařile načrtnutých. A už vůbec ne tak niterný proces, během kterého se z přátelského souseda stane vražedná bestie.

Místo aby Sláma věnoval pozornost postupnému budování atmosféry a zachycení plíživého zla, v první polovině snímku divákovi předvádí nesourodý pelmel výjevů, ve kterém je obtížné se vyznat. Herci tak toho nemají moc co hrát. Mimochodem, pokud je součástí výchozí situace skuhrání vitorazských sedláků, jak špatně se jim v První republice žije, pak by Sláma neměl vybírat tak blahobytně, ba skoro obézně vyhlížející herecké typy, kterým evidentně scházejí vrásky upracovaného a unaveného venkovana.

V porovnání s Krajinou ve stínu tak opět geniálně vyniká podobný film, monumentální Jasného epos Všichni dobří rodáci, který se věnuje podobnému tématu - jak se malý venkovský člověk dokáže vyrovnat s náporem velkých dějin a událostí. A bohužel, Veber Stanislava Majera není novým Františkem, přestože by na to Majer měl. Jen mu nikdo takovou roli nenapsal. I po Slámově filmu tak poválečné Vitorazsko zůstává stále zahaleno stínem neznáma.