Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Nouzový stav vyšlehal návštěvnost internetu, weby Seznam.cz rostly o stovky tisíc uživatelů

12:20, 3. 4. 2020

Pandemie koronaviru a s ní spojený home office a přesun řady aktivit do digitálu v březnu výrazně zvedl návštěvnost velkých českých webů.

Dlouhodobě nejnavštěvovanější homepage Seznam.cz v třetím měsíci zvedla meziměsíčně počet reálných uživatelů (RU) z 7,085 milionu na 7,245 milionu. Rostly i další weby Seznamu (na fotce troj-CEO Kapalín - Procházka - Zima) jako Novinky.cz, Seznamzpravy.cz, Televizeseznam.cz nebo Super.cz. Vyplývá to z měření českého internetu NetMonitor.

Zde počet reálných uživatelů TOP 10 za březen, v závorce únor (čísla v milionech):

 1. Seznam.cz     7,245 (7,085)
 2. Novinky.cz     6,604 (5,59)
 3. Idnes.cz      6,526 (6,252)
 4. Seznamzpravy.cz      5,892 (4,532)
 5. Denik.cz      5,289 (4,077)
 6. Aktualne.cz      5,239 (4,33)
 7. Ceskatelevize.cz     4,661 (3,244)
 8. Blesk.cz      4,358 (3,986)
 9. Super.cz      4,335 (4,04)
 10. Extra.cz      4,33 (3,337)

Odběr newsletteru:

Vaší pozornosti doporučujeme:

Skutečná revoluce v řízení mediálního domu Czech News Center

Jeden z byznysů Mafry mírně klesl, stále generuje desítky milionů čistého zisku

Křetínského CMI vstupuje do albánského „Seznamu“

Televize Seznam.cz TV nakoupila stovky hodin obsahu, jedná o obchodním zastoupení

Pozoruhodné: ze Seznam.cz na přelomu roku odchází nadprůměrný počet zaměstnanců

Mafra a spol. navyšují podíl v e-commerce službě

Do nové ředitelské pozice bude povýšen manažer zevnitř Seznam.cz

Autorský videoobsah Televizeseznam.cz bude mít nově na starosti Cífka

Televizní firmě Seznamu klesl obrat o desítky milionů

Novinář Rubeš odchází ze Seznamu a staví vlastní youtube kanál

Avast Software loni téměř zdvojnásobila čistý zisk na 3,2 miliardy

Sdružení pro internetový rozvoj změní výkonnou ředitelku

Kapitalismus 19. století: miliardový Google v Česku opět zaplatil směšnou daň

Aukční portál Aukro.cz předčasně splatil bankovní úvěr

Miton Group investuje do dárcovské platformy Donio

Podnikatelé a firmy z reklamní pomoci Seznam.cz vyčerpali přes 40 milionů

Online kino DAFilms.cz hlásí pětinásobný nárůst zájmu o filmy

Strategic Consulting spouští nový web lokálního zpravodajství Zulice.cz

Lukačovičův Seznam.cz nabízí pomoc podnikatelům v hodnotě 100 milionů

Šéf obsahu Seznamu Kalaš se přesouvá na business development

Seznam.cz podstatně navyšuje minimální ceny v rámci reklamní sítě Sklik

Odběr newsletteru:

Přihlášení

Rychlovky

 • Prima Comedy Central: kanál, který je součástí skupiny ViacomCBS, se mění na Paramount Network. Nový název stanice uvidí diváci na přijímačích od 12. ledna 2021. Program kanálu bude nově kombinovat komediální show z Prima Comedy Central (Comedy Club, Taková moderní rodinka Červený trpaslík atd.), spolu s filmy. I nadále bude pro klienty kanál Paramount Network zastupovat obchodní zastupitelství skupiny Prima, Media Club, pro vysílací operátory pak Axocom.

 • Český rozhlas: navýší s účinností od 1. ledna 2021 zaměstnancům mzdy v rozmezí od 1 do 6 procent podle výše základního platu. Platí to pro zaměstnance se základní mzdou do 50 tisíc korun. Ředitel René Zavoral vyplatí všem zaměstnancům také mimořádnou plošnou odměnu. Na valorizaci mezd ČRo vyčlenil 13 milionů korun. V roce 2021 by měla výše průměrné měsíční mzdy ve veřejnoprávním rozhlasu překročit 43 tisíc korun.

 • O2 Czech Republic: operátor se stal partnerem nové kulturní platformy Naživo, která chce podpořit umělce v době koronavirové pandemie a propojit živou kulturu s diváky u obrazovek. O2 TV tak od prosince nabídne divákům TV stanici Televize Naživo.

 • NutritionPro: start-up, který vyvinul aplikaci pro sestavení a rozvoz jídla, odpovídající individuálním preferencím strávníka, získal na další rozvoj 7 milionů korun od SFG Holding. Ten se se dlouhodobě věnuje odbornému poradenství a financování jednotlivců, firem i startupů.

 • KKCG: Aricoma Group, která je součástí skupiny Karla Komárka ml., kupuje 100 procent švédské
  technologické společnosti Seavus (IT poradenství, softwarový vývoj, implementaci softwarových produktů pro správu a řízení infrastruktury atd.). Aricoma touto akvizicí proniká na další trhy v Evropě a posiluje také pozici v USA. Zároveň se stává mezinárodním hráčem na poli informačních technologií s konsolidovaným obratem 8 miliard korun, se ziskem před zdaněním, úroky, amortizací a odpisy (EBITDA) přes 600 milionů korun a s více než 2800 zaměstnanci.

 • Antimonopolní úřad: prezident České republiky Miloš Zeman jmenoval 1. prosince 2020 novým předsedou Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže Petra Mlsnu. Dosavadní předseda ÚOHS Petr Rafaj na svou funkci rezignoval.

 • Hit dne

  Karel Gott & SOČR - Jdi za štěstím

Recenze

Krajina ve stínu

Bohužel, tentokráte si režisér a scenárista Bohdan Sláma (Čtyři slunce, Venkovský učitel, Štěstí atd.), bezpochyby jeden z nejpřemýšlivějších filmových tvůrců dejme tomu střední generace, ukousl příliš velké sousto. Slámu je třeba pochválit za výběr tématu - tragické události, ke kterým skutečně došlo na Vitorazsku na a po konci války.

Když ovšem není k dispozici zdařilý scénář (Ivan Arsenjev) a Sláma s ním již nic kloudného nevyčaroval, tak se tato volba ukazuje jako dvojnásobná chyba. Rozpaky vzbuzuje již základní stavba filmu - oč nahodileji, povrchněji a zkratkovitěji se tvůrci věnují rokům, které tragédii v malé vesnici na jihu Čech předcházely, o to větší prostor dostane samotná masová vražda. Divák tak ale zákonitě nechápe motivy a jednání jednotlivých postav, mimochodem ne příliš zdařile načrtnutých. A už vůbec ne tak niterný proces, během kterého se z přátelského souseda stane vražedná bestie.

Místo aby Sláma věnoval pozornost postupnému budování atmosféry a zachycení plíživého zla, v první polovině snímku divákovi předvádí nesourodý pelmel výjevů, ve kterém je obtížné se vyznat. Herci tak toho nemají moc co hrát. Mimochodem, pokud je součástí výchozí situace skuhrání vitorazských sedláků, jak špatně se jim v První republice žije, pak by Sláma neměl vybírat tak blahobytně, ba skoro obézně vyhlížející herecké typy, kterým evidentně scházejí vrásky upracovaného a unaveného venkovana.

V porovnání s Krajinou ve stínu tak opět geniálně vyniká podobný film, monumentální Jasného epos Všichni dobří rodáci, který se věnuje podobnému tématu - jak se malý venkovský člověk dokáže vyrovnat s náporem velkých dějin a událostí. A bohužel, Veber Stanislava Majera není novým Františkem, přestože by na to Majer měl. Jen mu nikdo takovou roli nenapsal. I po Slámově filmu tak poválečné Vitorazsko zůstává stále zahaleno stínem neznáma.