Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Kellnerův mobilní operátor O2 získá od bank až 9 miliard

Mobilní operátor O2 Czech Republic, kterého z 81 procent ovládá skupina PPF Petra Kellnera, získal od bankovního konsorcia objemný úvěr. Poskytnuté peníze použije na přefinancování stávajících závazků.

Telekomunikační firma dnes uzavřela smlouvu o úvěru až do výše 9,24 miliard korun. Úvěr společně poskytly Komerční banka (plní rovněž roli agenta transakce), Česká spořitelna, Československá obchodná banka, Československá obchodní banka, Raiffeisenbank, UniCredit Bank a Všeobecná úverová banka, pobočka Praha. Splatnost je stanovena do roku 2025. Finanční prostředky nového úvěru budou podle firmy použity k předčasnému splacení původního úvěru a na všeobecné korporátní účely.

"Společnost úvěr se splatností 5 let primárně použije na předčasné splacení současného bankovního úvěru ve výši 7 miliard korun," uvedl Tomáš Kouřil, místopředseda představenstva a finanční ředitel O2. Operátor měl na konci roku 2019 závazky ve výši 14,6 miliardy korun. O rok dříve to bylo 10,5 miliardy.

Odběr newsletteru:

Vaší pozornosti doporučujeme:

Česká televize bude investovat do pokračování úspěšných seriálů

Skupina Penta na trh posílá desetimilionovou mediální zakázku

2,5 miliardy pro nejbohatšího Čecha Petra Kellnera

O2 a T-Mobile v prvním kvartálu 2020 rostly o stovky milionů

Další e-commerce prodělek pro Kellnera a spol.

Kellnerovu skupinu PPF opustil důležitý telekomunikační manažer

Jeden z Kellnerových podniků spadl do rekordní ztráty

Od Kellnera odchází vrcholový manažer s cennými zkušenostmi z e-commerce a retailu

Tržby mobilního operátora O2 narostly téměř na 39 miliard

Operátor O2 může investovat další stovky milionů do odkupu vlastních akcií

Mobilní operátor O2 mění agenturu v důležitém segmentu komunikace

Mobilní operátor O2 sníží základní kapitál o 90 milionů, ruší miliony vlastních akcií

Tržby virtuálního operátora Tesco Mobile mírně klesly

Tržby webového a mobilního vývojáře Etnetera se přiblížily čtvrt miliardě, zisk je v desítkách milionů

Kellnerův virtuální operátor O2 Family navýšil tržby nad 1,3 miliardy

Vodafone začal nabízet rychlost pevného připojení 1 Gb/s

Valná hromada O2: Petr Kellner získává přes 5 miliard korun

Kellnerovy firmy na daních a odvodech zaplatily 7 miliard

Kellnerova a Křetínského skupina Mall Group prodělala další stovky milionů

Kellnerova PPF skončila loni v čistém zisku jedné miliardy eur

Bývalý ředitel Zonky se připojil k nové konzultační firmě Addvery

Odběr newsletteru:

Přihlášení

Rychlovky

  • Shoptet: celkový obrat e-shopů využívajících platformu společnosti Shoptet se loni meziročně zvýšil o 50 procent na 36 miliard korun. Řešení e-shopové firmy aktuálně využívá zhruba 24 tisíc internetových obchodů, tedy přibližně o pět tisíc e-shopů více než před rokem. Samotný Shoptet svůj obrat meziročně navýšil na přibližně 200 milionů korun.

  • TV Prima: v uplynulých dnech natočila další řadu vědomostní soutěže Máme rádi Česko. Desetidílná devátá série show, jíž opět provede moderátor Libor Bouček, přinese vizuální i obsahové novinky - nové studio, nové technologie, nové logo, novou kapelu atd. Moderátorem je Libor Bouček a kapitáni soutěžních týmů Jakub Prachař a Vojtěch Kotek. Premiérové díly Máme rádi Česko plánuje televize nasadit během jarní TV sezóny.

  • MallPay: fintech start-up, ve kterém mají podíl Petr Kellner a Daniel Křetínský, díky zisku licence na poskytování platebních služeb a uvedení nových produktů (platební karta) v roce 2020 zprostředkoval 130 tisíc plateb v řádu stovek milionů korun a dle vlastního tvrzení meziročně vyrostl na zhruba dvojnásobek. Počet všech uživatelů se přiblížil 250 tisícům, těch pravidelně aktivních je více než 60 tisíc, počet B2B partnerů z řad e-shopů a online služeb se přiblížil 160. Účty s vlastní skipovací platební kartou - tedy Plus a Komplet - aktivovala více než tisícovka nových klientů.

  • Škoda Auto: automobilka v roce 2020 (přerušení výroby na 39 dní kvůli pandemii) vyrobila ve svých českých výrobních závodech více než 753 tisíc vozů. Jedničkou byl s počtem 187 tisíc vyrobených vozů model Škoda Octavia. V závodě v Mladé Boleslavi společnost 480 tisíc vozů z modelových řad Fabia, Scala, Ostavia, KamiQ, KaroQ a EnyaQ iV.

  • Optimist Czech: česká pobočka americké marketingové agentury, která od ledna 2019 přebrala mezinárodní marketingovou komunikaci Škoda Auto, předloni utržila přes 150 milionů korun. Z toho na tuzemské výnosy připadlo více než 44 milionů. Firma v daném období skončila v účetní ztrátě 2,7 milionu (meziroční srovnání není možné vzhledem k datu startu zakázky).

  • Rohlik.cz: antimonopolní úřad povolil francouzskému fondu Partech Partners vstup a společnou kontrolu spolu s Tomášem Čupru provozní společnosti Velká Pecka, která stojí za e-commerce skupinou Rohlik.cz.

  • Hit dne

    Karel Gott & SOČR - Jdi za štěstím

Recenze

Krajina ve stínu

Bohužel, tentokráte si režisér a scenárista Bohdan Sláma (Čtyři slunce, Venkovský učitel, Štěstí atd.), bezpochyby jeden z nejpřemýšlivějších filmových tvůrců dejme tomu střední generace, ukousl příliš velké sousto. Slámu je třeba pochválit za výběr tématu - tragické události, ke kterým skutečně došlo na Vitorazsku na a po konci války.

Když ovšem není k dispozici zdařilý scénář (Ivan Arsenjev) a Sláma s ním již nic kloudného nevyčaroval, tak se tato volba ukazuje jako dvojnásobná chyba. Rozpaky vzbuzuje již základní stavba filmu - oč nahodileji, povrchněji a zkratkovitěji se tvůrci věnují rokům, které tragédii v malé vesnici na jihu Čech předcházely, o to větší prostor dostane samotná masová vražda. Divák tak ale zákonitě nechápe motivy a jednání jednotlivých postav, mimochodem ne příliš zdařile načrtnutých. A už vůbec ne tak niterný proces, během kterého se z přátelského souseda stane vražedná bestie.

Místo aby Sláma věnoval pozornost postupnému budování atmosféry a zachycení plíživého zla, v první polovině snímku divákovi předvádí nesourodý pelmel výjevů, ve kterém je obtížné se vyznat. Herci tak toho nemají moc co hrát. Mimochodem, pokud je součástí výchozí situace skuhrání vitorazských sedláků, jak špatně se jim v První republice žije, pak by Sláma neměl vybírat tak blahobytně, ba skoro obézně vyhlížející herecké typy, kterým evidentně scházejí vrásky upracovaného a unaveného venkovana.

V porovnání s Krajinou ve stínu tak opět geniálně vyniká podobný film, monumentální Jasného epos Všichni dobří rodáci, který se věnuje podobnému tématu - jak se malý venkovský člověk dokáže vyrovnat s náporem velkých dějin a událostí. A bohužel, Veber Stanislava Majera není novým Františkem, přestože by na to Majer měl. Jen mu nikdo takovou roli nenapsal. I po Slámově filmu tak poválečné Vitorazsko zůstává stále zahaleno stínem neznáma.