Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Fotbalová aplikace Live Penalty získala milionovou investici J&T Ventures

10:39, 7. 6. 2020

Technologicko-herní start-up Live Penalty, který propojuje svět gamingu s živým vysíláním, přilákal nové investory. Ti do rostoucího projektu s mezinárodními ambicemi posílají miliony korun.

Fotbalová aplikace umožní uživateli vystřelit si v živém přenosu míč na profesionálního brankáře nebo influencera za pomocí smartphonu a střílejícího robota. Ve finále by měl projekt propojit globálně miliony hráčů. Původními podílníky ve stejnojmenné firmě byly společnost smashbuster založená Pavlem Kacerlem (kreativec se zkušenostmi z Disney, Lucasfilm či Marvel Studios), technologická firma STRV Luba Smida a produkční společnost first.FRAME filmového producenta Vojtěcha Friče.

Nyní se přidávají další investoři - fotbalový reprezentant Jakub Jankto či investiční fond J&T Ventures. Tým rovněž prošel německým akcelerátorem leAD, který založili potomci zakladatele Adidasu Adiho Dasslera. Tam o Live Penalty projevili zájem vlastníci německého kanálu Sport1, kteří teď ve firmě mají stejně jako leAD 4 procentní podíl. Smashbuster má 54 procent, STRV 20 procent a Frič 15 procent. Celková investice nových investorů dosáhla 14 milionů korun.

Letos v březnu byl spuštěn testovací provoz Live Penalty ve spolupráci s českými brankáři (Filip Nguyen, Ondřej Kočí, Přemysl Kovář) a aplikace dostupná v obchodech App Store a Google Play se i bez marketingové podpory rozšířila do řady zemí. V nejbližší době se bude Live Penalty intenzivně soustředit především na německý trh a aktuálně dojednává podmínky spolupráce s kluby německé Bundesligy jako jsou Bayern Mnichov nebo Wolfsburg. "Fotbalové kluby se velmi touží adaptovat na digitální svět a začaly investovat do esportu. V běžných simulátorech ale chybí přímé spojení s tím, co se děje na stadionech. My jsme pojítko mezi oběma světy. Aktivujeme nejdražší assety, které kluby mají, tedy živé hráče a sponzory, a přenášíme je do digitálního prostředí," vysvětluje zakladatel a CEO Live Penalty Kacerle.

"Live Penalty spojuje globální fenomény, které oslovují miliardy lidí - fotbal a mobilní gaming. Má skvělou trakci, pozitivní ohlasy a díky síle a přitažlivosti, kterou mají jména slavných fotbalistů, dokáže velice rychle organicky růst," uvedl Martin Kešner, investiční ředitel J&T Ventures.

Odběr newsletteru:

Odběr newsletteru:

Přihlášení

Rychlovky

  • FTV Prima: druhá komerční televize poprvé zkouší princip tzv. kinoautomatu Radúze Činčery. Diváci si budou moci hlasováním zvolit, zda v od neděle 4. října večer uvidí buď seriálovou novinku Einstein, nebo novou, čtvrtou řadu seriálu Polda.

  • Brutal Assault: největší metalový festival ve střední Evropě hlásí potvrzení 90 procent kapel z letošního odsunutého ročníku pro příští rok. Další BA by se měl konat 10. až 14. srpna 2021. Fandové se mohou těšit na kapely Mayhem, Bloodbath, Alcest, Arcturus, Cradle of Filth, Dark Funeral, Front Line Assembly, Katatonia, Mercyful Fate nebo Venom.

  • Zdeněk Bakala: miliardář věnoval cca 5,5 milionu korun a na rozjezd maďarského protivládního zpravodajského portálu Telex. V Česku Bakala v minulosti posílal štědré dary vybraným politickým stranám.

  • Microsoft: obří holding kupuje vývojářské studio Bethesda Softworks, které stojí za herními tituly jako The Elder Scrolls, Fallout, Wolfenstein, DOOM nebo Quake. Objem akvizice se pohybuje na úrovni 7,5 miliardy dolarů. Microsoft na podzim chystá uvést na trh další herní konzole řady Xbox - Series X a Series S.

  • TV Nova: třetí díl imitační show Tvoje tvář má známý hlas v sobotu 19. září dosáhl 28,53 procenta share v 15 - 54 a v širší cílové skupině 4+ jej sledovalo 759 tisíc diváků. Čísla sledovanosti dalších nováckých pořadů v uplynulém týdnu: Televizní noviny 37,30 procenta diváků v CS 15-54, seriál Ulice 33,17 procenta v cílové skupině 15 - 54 a Ordinace v růžové zahradě 2  - 16,27 procenta diváků v CS 15 - 54.

  • Typos, tiskařské závody: české tiskárny z německé skupiny Euro-Druckservice v roce 2019 utržily 562 milionů korun. V meziročním srovnání to je nárůst o 4 miliony. Čistá ztráta se prohloubila ze 650 tisíc v roce 2018 na 5,5 milionu korun. Odpisy byly na stabilní úrovni 50 milionů korun.

Recenze

Krajina ve stínu

Bohužel, tentokráte si režisér a scenárista Bohdan Sláma (Čtyři slunce, Venkovský učitel, Štěstí atd.), bezpochyby jeden z nejpřemýšlivějších filmových tvůrců dejme tomu střední generace, ukousl příliš velké sousto. Slámu je třeba pochválit za výběr tématu - tragické události, ke kterým skutečně došlo na Vitorazsku na a po konci války.

Když ovšem není k dispozici zdařilý scénář (Ivan Arsenjev) a Sláma s ním již nic kloudného nevyčaroval, tak se tato volba ukazuje jako dvojnásobná chyba. Rozpaky vzbuzuje již základní stavba filmu - oč nahodileji, povrchněji a zkratkovitěji se tvůrci věnují rokům, které tragédii v malé vesnici na jihu Čech předcházely, o to větší prostor dostane samotná masová vražda. Divák tak ale zákonitě nechápe motivy a jednání jednotlivých postav, mimochodem ne příliš zdařile načrtnutých. A už vůbec ne tak niterný proces, během kterého se z přátelského souseda stane vražedná bestie.

Místo aby Sláma věnoval pozornost postupnému budování atmosféry a zachycení plíživého zla, v první polovině snímku divákovi předvádí nesourodý pelmel výjevů, ve kterém je obtížné se vyznat. Herci tak toho nemají moc co hrát. Mimochodem, pokud je součástí výchozí situace skuhrání vitorazských sedláků, jak špatně se jim v První republice žije, pak by Sláma neměl vybírat tak blahobytně, ba skoro obézně vyhlížející herecké typy, kterým evidentně scházejí vrásky upracovaného a unaveného venkovana.

V porovnání s Krajinou ve stínu tak opět geniálně vyniká podobný film, monumentální Jasného epos Všichni dobří rodáci, který se věnuje podobnému tématu - jak se malý venkovský člověk dokáže vyrovnat s náporem velkých dějin a událostí. A bohužel, Veber Stanislava Majera není novým Františkem, přestože by na to Majer měl. Jen mu nikdo takovou roli nenapsal. I po Slámově filmu tak poválečné Vitorazsko zůstává stále zahaleno stínem neznáma.