Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Do Komárkovy Sazka Group investují americké fondy Apollo, podpoří globální expanzi

08:49, 10. 11. 2020
Miliardáři Aleš Borovan

Sázkový a hazardní byznys miliardáře Karla Komárka ml. (foto) získal významnou investici v řádu miliard korun. Silné fondy spravované společností Apollo Global Management a Komárkova KKCG investují do Sazka Group 500 milionů eur (v přepočtu 13,2 miliardy korun).

Stane se tak formou investice do nově založené společnosti Sazka Entertainment, dceřiné společnosti KKCG, která se po dokončení transakce stane stoprocentním vlastníkem Sazka Group. "Vstupujeme do nové éry podnikání a toto investiční a strategické partnerství naplňuje naše dlouhodobé plány na expanzi. Jsem rád, že po řadě setkání s nejvýznamnějšími investičními fondy světa jsme se nakonec dohodli na partnerství právě s fondy Apollo. ... Společně se silným americkým investorem se tak pro Sazka Group otevírá další prostor pro investice jak v Evropě, tak v USA a případně i v dalších regionech. Nadále se přitom budeme zaměřovat na loterie a doplňkovou herní vertikálu," uvedl Komárek.

Převážná část z investice fondů Apollo bude podle zástupců KKCG využita na kapitalizaci akvizic a růstových příležitostí v Evropě a v Severní Americe se zaměřením na loterie. Vlastní kapitál Sazka Entertainment bude po této transakci činit 4,2 miliardy eur (cca 111 miliard korun). Finančním poradcem Sazka Group byla pro tuto transakci společnost J.P. Morgan, právním poradcem pak pražská a londýnská kancelář Clifford Chance LLP. Dokončení transakce se očekává v roce 2021.