Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 
        
      
   
      

Producent Erben a režisér Bajgar začnou točit nový film Teorie touhy

08:40, 4. 2. 2021
Film Aleš Borovan

Tvůrčí a produkční tým, stojící za úspěšnou vztahovou komedií Teorie tygra (2016), jde do toho znovu. Za několik dní by mělo odstartovat natáčení nového celovečerního filmu Teorie touhy.

Sestava štábu a produkce je na hlavních postech (konkrétně scénář, režie, střih, produkce) u nového projektu do značné míry podobná, jako u Teorie tygra. Film produkuje opět společnost Logline Production a Petr Erben. Koproducenty jsou Česká televize a Cinemart (rovněž distribuce).

Scénář Radka Bajgara (na fotce vlevo; Teorie tygra, Teroristka, Neviditelní) a Mirky Zlatníkové (Teorie tygra, Marie Terezie), režie Bajgar. Za kamerou bude stát Václav Tlapák (Bábovky, Minuta věčnosti, Nevinné lži), střih Jan Mattlach (Teorie tygra, Teroristka, Anděl Páně 2, Hlídač č. 47).

Stejně jako Teorie tygra se i "Touha" zaměří na partnerské vztahy a související peripetie. V hlavních rolích se objeví Vojtěch Kotek, Jiří Bartoška (vpravo), Lenka Vlasáková, Stanislav Majer, Jana Plodková, Radek Holub atd. První klapka by měla padnout 20. února.

Teorie tygra vstoupila do kin 31. března 2016 (distribuce rovněž Cinemart). Podle údajů Unie filmových distributorů do konce téhož roku utržila za prodej kinolístků v hrubých číslech téměř 45 milionů korun. Do kinosálů přišlo téměř 400 tisíc platících diváků.

Odběr newsletteru:

Vaší pozornosti doporučujeme:

Obchodník s filmovými a televizními právy AQS zvedl zisk na 12 milionů

Distributor Magic Box loni prodal desítky tisíc nosičů Ledového království 2 a posledních Hvězdných válek

Špičkoví filmoví manažeři zakládají novou produkční firmu

Podle scénáře Mira Šifry vznikne nový celovečerní film

Filmový a televizní byznys skončil v čistém plusu přes 80 milionů, covid letošní čísla srazí dolů

Filmový fond má pro producenty, kinaře a distributory připraveno přes 120 milionů

Lidé spojení s velkou zkrachovalou firmou požadují po filmovém hráči desítky milionů

Natáčení vysokorozpočtového filmu Il Boemo vstoupilo do hlavní fáze

Petr Jákl ml. se podílí na výrobě nového filmu s Pierce Brosnanem

Kotek s Koptou připravují nové divadelní představení Werich

Režisér Oukropec dokončil nový rodinný film o lesních bytostech

Režisérka Pavlásková točí Vánoční příběh s Rodenem a Bohdalovou

Produkční společnost Goodmind dokončuje nekorektní komedii Mstitel, do kin má jít ještě letos

Filmový producent Svěrák dostane ze státního fondu 7 milionů na nový projekt

Krobot s Isteníkem a Polívkovou točí novou „hasičskou“ komedii

Českého lva za nejlepší film má Šarlatán (producenti Šárka Cimbalová, Kevan Van Thompson)

Vachlerova produkce Vachler Art Company natočila seriál o UFO, určený pro Netflix

Hřebejk s Jarchovským připravují celovečerní film o korupci lékařů

Punk Film a režisér Hodan zahájili natáčení Posledního závodu

Režisér Fuit dotočil romantickou komedii Jedině Tereza

V Praze se začal točit celovečerní film Arvéd o význačné postavě českého okultismu

Producent Petr Jákl pracuje na americkém filmu s Robertem de Nirem a Johnem Malkovichem

Film Šarlatán postupuje v nominacích na Oscara

Cenu filmových kritiků v hereckých kategoriích získali Trojan a Borová

Odběr newsletteru:

Objednat předplatné zde

Přihlášení

Rychlovky

  • Symbio Digital: digitální agentura Roberta Haase a Libora Šimona postavila nový web pro investiční skupinu PPF. Na zakázce pracovala od podzimu 2020, zajistila kompletní proces od návrhu struktury přes UI až po vývoj.

  • FTV Prima: druhý díl seriálu Einstein - Případy nesnesitelného génia vidělo na hlavním kanále Prima v sobotu 15. května 1,009 milionu diváků (share 24,78 procenta) v cílovce 15+. O týden dříve to bylo 1,115 milionu.

  • Nestlé Česko a Slovensko: novou finanční ředitelkou Nestlé pro český a slovenský trh je Lenka Škopová. V Nestlé pracuje více než 12 let a v posledních pěti letech vedla oddělení pro finanční kontrolu.

  • IMT Smile: slovenská skupina vydává novou desku Srdce Rozum Boulevard. Ta vyšla fyzicky i digitálně 13. května a o dva týdny později se objeví i na vinylu. Label Universal Music.

  • Knihobot: online antikvariát rozjíždí vyhledávač knížek UlovKnihu.cz. Ten sleduje knižní nabídku více než 160 českých antikvariátů a denně monitoruje více než 1,8 milionu titulů. Umožňuje tedy vyhledávat v široké antikvární nabídce. "Přestože je trh knih z druhé ruky obrovský, pro antikváře je výrazně těžší a dražší shánět na internetu zákazníky než pro běžné knihkupce. Napomáhá tomu i přístup největších vyhledávačů zboží. Například Heureka.cz ve vyhledávání zboží z druhé ruky, a tím i antikvární knihy, upozaďuje, Zboží.cz je dokonce blokuje úplně," uvedl Dominik Gazdoš, zakladatel Knihobot.cz.

  • O2 Czech Republic: vzhledem k pandemické situaci představenstvo mobilního operátora (majoritní vlastník PPF) svolává valnou hromadu k rozhodování per rollam s termínem hlasování od 28. května do 14. června 2021. Veškeré podklady pro akcionáře budou uveřejněny na internetových stránkách společnosti a v Obchodním věstníku.

  • Hit dne

    Trailer Godzilla vs Kong.

Recenze

Vojtěch Matocha: Prašina – Bílá komnata

Knihy Aleš Borovan

Poslední a patrně nejpovedenější díl dobrodružné trilogie Prašina o tajemné pražské čtvrti, ve které nefunguje elektřina, ani signál mobilních telefonů a jejíž předchozí příběhy přitáhly pozornost řady foglarovských čtenářů a příznivců ježka v kleci.

Spisovatel Vojtěch Matocha, v civilním životě vývojář softwaru pro mobilní telefony, v Bílé komnatě do značné míry vycizeloval vypravěčský styl Prašiny - rychlý spád a příběh, který se odehrává v krátkém časovém úseku a ve kterém akce střídá akci, nyní ještě prokombinoval s hlubšími ponory do minulosti a do nitra hlavních hrdinů, chlapce Jirky a dívky En.

Matocha zároveň omezil, byť zcela nepotlačil momenty, které trochu dráždily u předchozích dvou knih. Totiž velkou roli náhod, které v první Prašině a Černém merkuritu zhusta posouvaly děj kupředu. V Bílé komnatě je stavba a plynutí příběhu logičtější, kompaktnější a propracovanější. Zároveň si i třetí kniha uchovává jedinečnou atmosféru oprýskaných a zaprášených domů, dvorků a zapomenutých bytů, které vytvářejí magický kolorit čtvrti Prašina, ukrývající v sobě úžasné vynálezy záhadného vynálezce z 19. století Hanuše Nápravníka.

Výsledkem je skvělé dobrodružné čtení pro celou rodinu (byť primární cílení jsou dětští čtenáři nad devět let), které se směle může postavit vedle legendárních příhod Rychlých šípů ve Stínadlech. S napětím čekáme, kam se Matochova vypravěčská fantazie po uzavření (?) trilogie vydá dále.