Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 
     
     
        
    

Česká televize začala točit nový TV cyklus Hlavně to zdraví

08:26, 9. 3. 2021
Televize Aleš Borovan

Tvůrčí dvojice režisér Jiří Vejdělek - scenárista Marek Epstein, která před lety spolupracovala na povedených filmech ROMing (2007) a Václav (2007), se opět sešla. Tentokrát na televizním projektu.

Česká televize začala točit nový komediální cyklus Hlavně to zdraví, který režíruje Vejdělek a scénáře píše Epstein. Starším divákům nový titul může připomenout legendární Bakaláře. Kreativním producentem televize je Jaroslav Sedláček. Kamera Martin Šácha. Prvním TV filmem, který ČT nyní vyrábí, je komedie Něco na zub (foto). Režisér do něj obsadil Simonu Stašovou, Jiřího Langmajera, Miroslava Hanuše a Annu Fialovou. Celkem má v následujících letech vzniknout 7 filmů cyklu.

Příběhy z cyklu Hlavně to zdraví spojují choroby, které na hlavní hrdiny přicházejí nečekaně. "Točíme o neduzích, které mohou člověku překvapivě přijít k duhu," naznačuje Vejdělek a kreativní producent Sedláček doplňuje: "Zdravotní problém, někdy i docela banální, dokáže s naším životem pořádně zamávat. Nejdřív se mu zpravidla snažíme postavit fanfarónsky s tím, že jsme mistři světa a nic nás nezastaví. Potom nás donutí přece jen stopnout a víc o sobě přemýšlet. A nakonec nás vypustí zpátky do života o něco silnější a lépe ukotvené v duchu hesla, Lékař léčí, láska uzdravuje. Naší ambicí jsou tedy milé, nadčasové, hvězdně obsazené komedie, na které se rádi podíváte jednou, podruhé a třeba i popáté a posedmé, protože vám v jejich společnosti bude dobře."

Odběr newsletteru:

Vaší pozornosti doporučujeme:

Česká televize investuje do pokračování detektivní série

Televize Prima rozšiřuje investice do dlouholetých seriálů

Televize Nova na jaře nasadí sérii Anatomie života (novinka), Ordinace v růžové zahradě (závěr) a show Tvoje tvář

Nový plán skupiny PPF pro vrcholové vedení televize Nova

Česká televize plánuje v příštím roce zvýšit výrobu o stovky milionů

Primácké mediazastupitelství Media Club zdraží reklamu v průměru o 5 procent

Televize Prima v příštím roce odstartuje novinku v produkci pořadů

Jedenáctá taneční show StarDance odstartuje s Godlou, Babčákovou nebo Trávníčkem v půlce října

Karel Šíp točí pro ČT nové díly Všechnopárty

Nová minisérie ČT z pera scenáristy Hulíka se na obrazovce objeví v roce 2022

RRTV: další bota zpravodajství České televize, opět mělo nadržovat LGBT aktivistům

ČT hrozí kvůli neprodloužení odpočtu DPH zastavením „důchodcovského“ kanálu

V nové StarDance budou tančit Babčáková, Trávníček nebo Godla

Česká televize koupila práva na další evropské fotbalové turnaje

Zpravodajství ČT podle vysílací rady porušilo zákon, mělo nadržovat LGBT aktivistům

Tlak Rady ČT sílí, šéf televize Dvořák má vysvětlit svůj údajný střet zájmů

Česká televize v dubnu nasadí do vysílání novou minisérii Jana Hřebejka

Satelitní operátor Skylink opět zdražuje cenu nejmenšího TV balíčku pro koncové uživatele

Karel Šíp pro ČT připravuje nový pořad Minišou, ve kterém zpovídá celebrity

Režisérka Pavlásková točí Vánoční příběh s Rodenem a Bohdalovou

Odběr newsletteru:

Objednat předplatné zde

Přihlášení

Rychlovky

  • Foxconn CZ: firma, která v Pardubicích vyrábí datová centra, komunikační a telekomunikační produkty, v roce 2020 dosáhla obratu 107 miliard korun. V meziročním srovnání to je nárůst o 19 miliard. "Firma těžila z poptávky po infrastruktuře, zaměřené na podporu práce a učení z domova a na cloudové služby." Čistý zisk meziročně klesl z 658 milionů na 340 milionů korun. Společnost loni vyplatila dividendu přes 2,4 miliardy korun (o rok dříve 695 milionů).

  • A 11: vydavatelství rozšiřuje nabídku prémiových titulů o nový magazín E&B, se kterým vstupuje do segmentu estate, designu, developerských projektů a architektury. Magazín vyjde poprvé na začátku října a to ve formátu 330 x 230 mm a s rozsahem minimálně 80+4 strany. Distribuce bude probíhat ve volném prodeji i řízeně na top osobnosti z oboru. Šéfredaktorkou je Jana Chuchvalcová, která v A 11 řídí B2B tituly PROFI Makléř & Reality nebo PROFI Poradenství & Finance.

  • Empresa Media: v dozorčí radě vydavatelství nahradil Filipa Doubka (který odešel ke Karlovi Komárkovi ml.) Jitka Věková, jinak provozní ředitelka Médea Group.

  • Rada ČT: poslanecká sněmovna odvolala členku rady Hanu Lipovskou. Pro hlasovali poslanci z ODS, ČSSD, ANO, Pirátů, TOP09 a STAN. Důvodem má být údajné porušení zákona a kandidatura za Volný blok. Dá se očekávat, že se Lipovská odvolá a že má slušnou šanci na výhru. Mimochodem, před lety člen Rady ČT a ČSSD Erazim Kohák kandidoval do Senátu a nikomu to nevadilo.

  • FTV Prima: epizodu seriálu Slunečná ze čtvrtku 16. září vidělo 1,141 milionu diváků (podíl na sledovanosti 29,63 procenta) v cílové skupině 15+, v cílovce 15 až 69 dosáhl seriál podílu na sledovanosti 28,17 procenta.

  • Košík.cz: e-shop z rodiny Mall Group se dohodl na exkluzivní spolupráci se značkou kosmetiky Ryor. Nově tak nabízí více než stovku nejoblíbenějších produktů Ryoru.

  • Hit dne

    Eminem: Lose Yourself

Recenze

Cesta domů

Film Aleš Borovan

Filmová novinka režiséra, scenáristy a (dokonce) i kameramana Tomáše Vorla st. Cesta domů vykazuje stejně jako předchozí související film Cesta do lesa (2012) sestupnou tendenci v rámci celé volné trilogie.

Zatímco "jednička" Cesta z města (2000) byla sympatickým snímkem se silným tématem úniku z městské civilizaci a (především) díky Tomáši Hanákovi v hlavní roli a výtvarné stylizaci zachovávající alespoň částečně podmanivou a hravou sklepáckou poetiku, pro další volná pokračování jakoby Vorel marně hledal podobně silnou a pohromadě držící látku. Cesta do lesa a hlavně aktuální Cesta domů je spíše sledem tu více, tu méně zábavných scének, hala bala poslepovaným jednoduchoučkou kostrou autenticky bukolického žití na tom českém venkově. "Scénář jsem dal dohromady z příběhů a historek, které jsem tady (v okolí Rabštejna nad Střelou) slyšel nebo sám zažil," vysvětluje Vorel. Ano, to by odpovídalo.

Za takové situace je pak logické, že divák marně pátrá po motivaci a důvodech konání jednotlivých, nepříliš propracovaných postav. Proč Hanákova figura tak strašně, až sebezničujícím způsobem kalí? Nevíme. Stejně tak nevíme, proč revírník Ludva rovněž nebezpečně holduje alkoholu a proč se jednou zachová nepěkně ke své překrásné partnerce. Co zůstává, je pár vydařených momentů/skečů a autentická bio agitka, zaměřená proti hnojení, tradičním lidovým zvykům (pomlázka) a "špatným" potravinám (buchty, nutella, maso atd.), která je sice přesná, ale nepříliš nápaditá, takže vyznívá spíše jako nezáměrná karikatura. Výsostní autoři Vorlova formátu mívali na víc (Kouř, Kamenný most, Skřítek, Pražská 5).