Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 
        
      
   
      

Bontonfilm Studios a love.Frame natočí celovečerní film z prostředí bojových zápasů MMA

09:16, 17. 4. 2021
Film Aleš Borovan

Produkční firmy Bontonfilm Studios a love.FRAME připravují celovečerní film z prostředí bojových zápasů s pracovním názvem Bojovník. Ten nyní získal strategického partnera, společnost Oktagon MMA.

Oktagon je největší česko-slovenský organizátor turnajů smíšených bojových umění MMA a stojí za současnou popularitou MMA u nás. Bontonfilm Studios a Oktagon v současnosti připravují dokument Karlos o zápasníkovi Karlosovi Vémolovi, nově uzavřená dohoda však znamená pro Oktagon vůbec první vstup do oblasti hraného filmu. Deal znamená pro producenty důležité partnerství, které se projeví v samotné podobě filmu a jeho autenticitě. Vedle znalosti prostředí a sportovní supervize může film podle zástupců produkce využít i rozsáhlou fanouškovskou základnou Oktagonu.

"Svět MMA je specifické prostředí plné extrémů, které je potřeba znát zevnitř. To, že se chlapi sejdou, perou se a lidi fandí, je jen viditelná špička. Vstup Oktagonu do filmu nám přinese opravdovost a nezbytné detaily pro scénář a také nedosažitelné možnosti pro samotné natáčení," uvedl Ondřej Kulhánek z Bontonfilm Studios. "Máme k tomuto sportu sami dost blízko a známe ho, ale i tak je velmi úzká spolupráce s Oktagonem pro film zcela zásadní a vlastně jediná možná,” doplňuje Jakub Eliášek z love.FRAME, jenž se v prostředí MMA sám pohybuje. "Chceme natočit silný příběh a celkově syrový drsný film. Naším vzorem, co se týče emocí a dopadem na diváka, je Warrior s Tomem Hardym," dodává Vojtěch Frič z love.FRAME.

Film se bude vyvíjet v letošním roce, v roce 2022 bude probíhat trénink, fyzická příprava a samotné natáčení, premiéra v kinech je v plánu na rok 2023.

Bojovník je další spoluprací Bontonfilm Studios a love.FRAME. Společně vyrobili komedii Patrika Hartla Prvok, Šampón, Tečka a Karel, která stále čeká na uvedení do kin (původně to mělo v závěru loňského roku), romantickou komedii LOVEní Karla Janáka, a právě natáčí dobové drama Slovo Beaty Parkanové.

Odběr newsletteru:

Odběr newsletteru:

Objednat předplatné zde

Přihlášení

Rychlovky

  • Symbio Digital: digitální agentura Roberta Haase a Libora Šimona postavila nový web pro investiční skupinu PPF. Na zakázce pracovala od podzimu 2020, zajistila kompletní proces od návrhu struktury přes UI až po vývoj.

  • FTV Prima: druhý díl seriálu Einstein - Případy nesnesitelného génia vidělo na hlavním kanále Prima v sobotu 15. května 1,009 milionu diváků (share 24,78 procenta) v cílovce 15+. O týden dříve to bylo 1,115 milionu.

  • Nestlé Česko a Slovensko: novou finanční ředitelkou Nestlé pro český a slovenský trh je Lenka Škopová. V Nestlé pracuje více než 12 let a v posledních pěti letech vedla oddělení pro finanční kontrolu.

  • IMT Smile: slovenská skupina vydává novou desku Srdce Rozum Boulevard. Ta vyšla fyzicky i digitálně 13. května a o dva týdny později se objeví i na vinylu. Label Universal Music.

  • Knihobot: online antikvariát rozjíždí vyhledávač knížek UlovKnihu.cz. Ten sleduje knižní nabídku více než 160 českých antikvariátů a denně monitoruje více než 1,8 milionu titulů. Umožňuje tedy vyhledávat v široké antikvární nabídce. "Přestože je trh knih z druhé ruky obrovský, pro antikváře je výrazně těžší a dražší shánět na internetu zákazníky než pro běžné knihkupce. Napomáhá tomu i přístup největších vyhledávačů zboží. Například Heureka.cz ve vyhledávání zboží z druhé ruky, a tím i antikvární knihy, upozaďuje, Zboží.cz je dokonce blokuje úplně," uvedl Dominik Gazdoš, zakladatel Knihobot.cz.

  • O2 Czech Republic: vzhledem k pandemické situaci představenstvo mobilního operátora (majoritní vlastník PPF) svolává valnou hromadu k rozhodování per rollam s termínem hlasování od 28. května do 14. června 2021. Veškeré podklady pro akcionáře budou uveřejněny na internetových stránkách společnosti a v Obchodním věstníku.

  • Hit dne

    Trailer Godzilla vs Kong.

Recenze

Vojtěch Matocha: Prašina – Bílá komnata

Knihy Aleš Borovan

Poslední a patrně nejpovedenější díl dobrodružné trilogie Prašina o tajemné pražské čtvrti, ve které nefunguje elektřina, ani signál mobilních telefonů a jejíž předchozí příběhy přitáhly pozornost řady foglarovských čtenářů a příznivců ježka v kleci.

Spisovatel Vojtěch Matocha, v civilním životě vývojář softwaru pro mobilní telefony, v Bílé komnatě do značné míry vycizeloval vypravěčský styl Prašiny - rychlý spád a příběh, který se odehrává v krátkém časovém úseku a ve kterém akce střídá akci, nyní ještě prokombinoval s hlubšími ponory do minulosti a do nitra hlavních hrdinů, chlapce Jirky a dívky En.

Matocha zároveň omezil, byť zcela nepotlačil momenty, které trochu dráždily u předchozích dvou knih. Totiž velkou roli náhod, které v první Prašině a Černém merkuritu zhusta posouvaly děj kupředu. V Bílé komnatě je stavba a plynutí příběhu logičtější, kompaktnější a propracovanější. Zároveň si i třetí kniha uchovává jedinečnou atmosféru oprýskaných a zaprášených domů, dvorků a zapomenutých bytů, které vytvářejí magický kolorit čtvrti Prašina, ukrývající v sobě úžasné vynálezy záhadného vynálezce z 19. století Hanuše Nápravníka.

Výsledkem je skvělé dobrodružné čtení pro celou rodinu (byť primární cílení jsou dětští čtenáři nad devět let), které se směle může postavit vedle legendárních příhod Rychlých šípů ve Stínadlech. S napětím čekáme, kam se Matochova vypravěčská fantazie po uzavření (?) trilogie vydá dále.