Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Miliardář Zach má vyplatit Pařízkovi miliony korun

16:37, 2. 6. 2013
Rádia Aleš Borovan

Mediální podnikatel Radim Pařízek (foto) již ví, kolik by měl dostat za faktické vytěsnění ze skupiny rádií Hey! od miliardáře Ivana Zacha (televize Prima).

Zach v uplynulých týdnech přeprodal skupinu rádií Hey! z jedné své firmy (Radio Asset) na nově vznikající skupinu Radio United. Zatímco na Radio Asset se z 17,62 procenta podílí Pařízkova firma Radio Čas, Radio United je vlastněna stoprocentně Zachem.

Celkový objem transakce je podle informací Borovan.cz vyčíslen na 30 milionů korun. Pařízkovi tak proporčně náleží skoro 5,3 milionu korun. S touto částkou podle všeho ale nebude příliš spokojen - sám tvrdí, že do budování skupiny rockových a sportovních rádií Hey! investoval okolo 45 milionů korun.

Celá transakce se skládala ze dvou částí: prodej 80 procent společnosti InFin (má pod palcem licenční firmu Star Promotion) za 22,67 milionů korun a 100 procent společnosti Hey Média (mediazastupitelství) za 7,33 milionu korun. Nově vznikající rádiová skupina Radio United kromě rádií Hey! bude ovládat i stanice z někdejší společnosti Radio Investments a MII Praha: rádia Kiss, Radio Country, Radio Spin, Radio 1 a rádio Beat. Celá skupina je zastavena u Komerční banky až do výše pohledávek 140 milionů korun.