Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Agentura Ameba u Hradce Králové staví multifunkční park za stovky milionů

17:26, 8. 11. 2021
Koncerty Aleš Borovan

Promotérská agentura Ameba Production (majitel Michal Thomes), která kromě jiného pořádá velký letní festival Rock for People, se pustila do dalšího projektu. Na letišti u Hradce Králové staví nový multifunkční areál Park 360 (foto).

Amebě se po letech působení v areálu podařilo scelit nájemní smlouvy se všemi majiteli a díky tomu vytvořit vhodné podmínky pro větší a dlouhodobější investic. Nájem prostoru je podle našich informací na 20 let. Na 40 hektarech parku s kapacitou 35 tisíc diváků postupně vznikne areál, určený pro kulturní či sportovní akce, ale i firemní eventy.

Náklady na vznik Parku 360 se počítají na nižší stovky milionů korun. Společně s energetickým řešením by se mělo jednat až o miliardovou investici. Ameba počítá s vícezdrojovým financováním, které bude kombinovat vlastní prostředky s penězi od Hradce Králové a Královéhradeckého kraje plus s financemi z EU. Viditelné změny a širokou škálu aktivit nabídne areál už na jaře 2022.

V areálu vznikne krom jiného zábavní park s edukativním charakterem pro rodiny s dětmi, zážitkové ubytování oslovující turisty na Labské cyklostezce nebo digitální nomády s karavany či stálá stylová restaurace v jednom z osmi hangárů. Současně zde mohou probíhat například divadelní představení, firemní teambuildingy, svatby, konference nebo farmářské trhy. "Kulturní události zůstanou páteří Parku 360. Otevře se ale jejich spektrum. Od menších jednodenních akcí pro nižší tisíce lidí až po střední a větší festivaly s kapacitou do 40 tisíc lidí. Nové zázemí areálu umožňuje sdílet promotérům vybavení a tím i náklady," uvedl Thomes.

Již v tuto chvíli je jasné, že v Parku 360 by měl příští rok proběhnout další ročník Rock for People. Náplň i podoba Parku 360 vzniká také ve spolupráci s magistrátem Hradce Králové a Krajským úřadem Královéhradeckého kraje. Celý Park 360 bude spadat pod speciální firmu, která vzniká v těchto týdnech.