Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Logistický start-up DoDo buduje skupinu, má nového provozního ředitele

10:10, 6. 12. 2021

Logistický start-up DoDo, který spadá do podnikatelské skupiny Michala Menšíka (na fotce vlevo; fond V-Sharp), se přetransformoval v mezinárodní skupinu DoDo Group. Nová struktura jde ruku v ruce s personálními změnami na špici.

V čele DoDo Group čele bude stát dosavadní CEO DoDo Menšík. Provozním ředitelem skupiny (COO) se stává Martin Marek (vpravo), který dočasně zastane rovněž roli CEO pro Českou a Slovenskou republiku. DoDo v roce 2019 utržil 250 milionů korun, v roce 2020 už dosáhl půlmiliardového obratu. Letos cílí na miliardu korun. Vedle domácího trhu, kde DoDo zajišťuje logistiku pro e-commerce a retailové hráče jako TescoKošík či KFC, působí firma také na Slovensku, v PolskuMaďarskuBulharsku a chystá se i do dalších evropských zemí. Aktuálně má DoDo více než 2000 kurýrů a vozový park firmy čítá 800 automobilů.

"Český trh pro nás vždy bude atraktivní, a hlavně mimořádnou výzvou, protože je i oproti západní konkurenci nesmírně vyspělý, a dává prostor zkoušet nové věci a neustále posouvat zákaznickou zkušenost. Zároveň ale dozrál čas plně se vrhnout také do zahraniční expanze, čemuž musíme přizpůsobit i naši organizační strukturu. Vznik DoDo Group nám umožní dále rozvíjet služby na domácím trhu, ale zároveň se naplno a cílevědomě věnovat i právě expanzi na klíčové trhy," uvedl Menšík.