Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Produkční skupina Stillking opět utržila miliardy korun

11:00, 25. 12. 2021
Televize Film Aleš Borovan

Obří servisní produkce, které v Česku ovládá podnikatel Matthew Stillman (foto), Stillking Films a Stillking Features, pokračovaly v miliardových výkonech. Udržely si tak pozici největšího hráče tuzemského trhu servisních společností.

Stillking Features se v roce 2020 podílela na vysokonákladových projektech jako Carnival Row 2 (foto; produkce Amazon Studios a Legendary Television), Das Boot 3 (Bavaria Fernsehproduktion, Sky Deutschland) nebo Oslo (HBO). Celkové tržby firmy v daném období dosáhly 1,472 miliardy korun. V meziročním srovnání to je o 199 milionů méně.

Sesterská firma Stillking Films (výroba reklam, minisérie Falcon and Winter Soldier) za stejné období utržila 556 milionů korun, o rok dříve to bylo 659 milionů. Obě firmy tak loni souhrnně utržily 2,028 miliardy korun. V roce 2019 souhrnné tržby činily 2,33 miliardy.

Vysokým objemům tržeb odpovídaly i získané filmové pobídky, které produkcím vyplácí Státní fond kinematografie (i za některé projekty z předchozích let). Jedná se tzv. vratky až do výše 10 a 20 procent z uznatelných a vynaložených nákladů filmu či  televizního seriálu. Stillking Features loni na vratkách od fondu dostala přes 308 milionů (o rok dříve 450 milionů), Stillking Films 67 milionů (179 milionů korun).

Sdílejte článek: