Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Druhý pokus: v létě se má točit film o odbojové skupině bratří Mašínů

14:57, 9. 5. 2022
Televize Film Aleš Borovan

Tato zpráva bezpochyby naštve komunisty všeho druhu. Po několika letech příprav by v srpnu 2022 měla padnout první klapka očekávaného filmu o legendární odbojové skupině bratrů Mašínů, která byla součástí třetího, protikomunistického odboje v tehdejším Československu.

Za projektem Bratři stojí produkční firma FilmBrigade Petra Bílka. Točit se bude do přelomu října/listopadu. Premiéra je naplánována na říjen 2023. Ústřední dvojici odbojářů Mašínů ztvární Oskar Hes (Josef Mašín) a Jan Nedbal (Ctirad Mašín). Dále hrají Matěj Hádek, Karel Dobrý nebo Tatiana Dyková. Hes s Nedbalem dokonce již s Josefem Mašínem (foto) absolvovali cestu po autentických místech, kde původní odbojová skupina působila či kudy utíkala před komunistickými vojsky.

Režisérem filmu je Tomáš Mašín (3 sezóny v pekle, Ochránce, Wilsonov), scénář napsal podle knihy Odkaz renomovaný Marek Epstein (Šarlatán, Anděl Páně 2, Posel, Signál, Ve stínu atd.). Bratři jsou koprodukční projekt české, německé a slovenské strany. Na filmu se podílí Česká televize, peníze fondu Eurimages nebo filmového fondu. Tvůrci nyní na portálu Hithit.com rozjíždějí kampaň, ve které chtějí získat 1,5 milionu korun na vylepšení některých scén (odkaz zde). Peníze budou využity na komparzní scény, stavbu dekorací, speciální efekty či výrobu kostýmů.

Jedná se již o druhý pokus o natočení ojedinělého příběhu odbojové skupiny bratrů Mašínů. Poprvé se mělo točit v roce 2014, produkční firmou byla tehdy Film United. Na části rozpočtu se podílela TV Nova, která po odchodu Adriana Sarbua z projektu odstoupila.

Sdílejte článek: