Borovan.media
Obchod exkluzivními informacemi
 

Kvapil povýšil na výkonného ředitele Šlágr TV

07:15, 21. 6. 2013

Někdejší obchodní ředitel České televize Robert Kvapil posílil pozici v projektu dechovkové televize Šlágr TV.

Podle informací Borovan.cz se Kvapil stal výkonným ředitelem stanice. Současně si ponechal i oblast prodeje reklamního prostoru televize, který má na starosti Kvapilova společnost TRV (Kvapil není přímým majitelem, ve firmě mají být rodinné vazby) ve spolupráci s mediazastupitelstvím Atmedia.

Kvapil do projektu Šlágr TV nastoupil před několika měsíci. Předtím pracoval jako krizový manažer a ředitel TV Barrandov, ve které měl na starosti konsolidaci a přechod stanice od původní skupiny investorů v čele s Tomášem Chrenkem k mediálnímu bossovi Jaromírovi Soukupovi. Jeho firmu Empresa Media Kvapil opustil v únoru letošního roku.

Projekt Šlágr TV rozjel na podzim 2012 majitel vydavatelství Česká muzika Karel Peterka. Televize vysílá v třetím multiplexu Českých Radiokomunikací. V květnu, prvním měsíci peoplemetrového měření, dosáhla Šlágr TV více než 1,5 procentního podílu na sledovanosti ve skupině 15+.

Odběr newsletteru:

reklama

Odběr newsletteru:

Přihlášení

Krátce

 • Česká televize: od 24. dubna soustředí v rámci přechodu na DVB-T2 všechny své programy do veřejnoprávního multiplexu. Tím pádem zde dojde k částečnému snížení rychlosti a rozsahu doplňkových služeb, jako je teletext, a také ke snížení obrazové kvality programů. Ve vysokém rozlišení a s plnohodnotnou nabídkou dodatečných služeb diváci najdou kompletní program ČT v přechodové síti DVB-T2.

 • BB/art: nakladatelství Martina Buchala a Petra Vorasického v roce 2017 utržilo 66 milionů korun. V meziročním srovnání o 3,2 milionu více. Čistý zisk za dané období vyrostl z předchozí ztráty 4,2 milionu na plusových 6,8 milionu korun.

 • ČSOB: banka se čerstvě stala členem zájmového Sdružení pro internetový rozvoj. Po České spořitelně je tak druhým bankovním domem v tomto sdružení. ČSOB vlastní srovnávač Ušetřeno.cz a portál Patria.cz.

Hit dne

Amorphis: Bee.

 • Na turné

  Mig 21
  05. 4.26. 4.
 • Castingy

  Česká televize, útvar Výroby TS Brno, vypsala výběrové řízení na pozici výkonný producent. Předpokládaný datum nástupu září 2017. Podrobnosti na webu Kavčích hor.

Recenze

Ready Player One: Hra začíná

Takže sedmdesátník Steven Spielberg ještě nepatří do starého železa. Akční sci-fi Ready Player One: Hra začíná, takto knižní adaptace bestselleru Ernesta Clina (pracoval rovněž na scénáři), je přesně tím filmem, který Spielberg dříve mistrně zvládal a kterým v minulosti dobyl srdce milionů diváků. Tedy strhující dobrodružství s jasným, přehledným a nekomplikovaným dějem a napěchované invenční akcí.

Už bylo na čase. Po roztahaném Mostu špionů a vyloženě slabém Obrovi Dobrovi to skoro vypadalo, že Spielbergovi dochází nápady a síly. Příběh o prolínání virtuální reality a skutečného světa v roce 2045 je silným návratem do první ligy. Režisér jej pojal v první řadě jako svým způsobem nápaditou pohádku pro celou rodinu (hledání pokladu v podobě tří klíčů ukrytých v online videohře), současně i jako geekovskou přehlídku vtipných popkulturních odkazů. Samozřejmostí jsou i výborné herecké výkony v čele s vynikajícím Markem Rylancem coby podivínským ajťákem-miliardářem.

Ready Player One je ale Spielberg se vším všudy. Výsledný dojem tak poněkud kazí kýčovitý závěr o potrestání zlého kapitalisty a s plakátovým poučením, kterak je dobré přerušit nekonečné paření videoher a čas od času objevovat krásy reálného života. Minimálně v úterý a ve čtvrtek.