Borovan.media
Obchod exkluzivními informacemi
 

Kvapil povýšil na výkonného ředitele Šlágr TV

07:15, 21. 6. 2013

Někdejší obchodní ředitel České televize Robert Kvapil posílil pozici v projektu dechovkové televize Šlágr TV.

Podle informací Borovan.cz se Kvapil stal výkonným ředitelem stanice. Současně si ponechal i oblast prodeje reklamního prostoru televize, který má na starosti Kvapilova společnost TRV (Kvapil není přímým majitelem, ve firmě mají být rodinné vazby) ve spolupráci s mediazastupitelstvím Atmedia.

Kvapil do projektu Šlágr TV nastoupil před několika měsíci. Předtím pracoval jako krizový manažer a ředitel TV Barrandov, ve které měl na starosti konsolidaci a přechod stanice od původní skupiny investorů v čele s Tomášem Chrenkem k mediálnímu bossovi Jaromírovi Soukupovi. Jeho firmu Empresa Media Kvapil opustil v únoru letošního roku.

Projekt Šlágr TV rozjel na podzim 2012 majitel vydavatelství Česká muzika Karel Peterka. Televize vysílá v třetím multiplexu Českých Radiokomunikací. V květnu, prvním měsíci peoplemetrového měření, dosáhla Šlágr TV více než 1,5 procentního podílu na sledovanosti ve skupině 15+.

Odběr newsletteru:

reklama

Odběr newsletteru:

Přihlášení

Krátce

 • Digi TV: satelitní a internetový operátor miliardáře Petra Lamicha od nové sezóny přidává čtvrtý sportovní kanál Digi Sport 4 HD. Ten nabídne italskou Sérii A, anglický pohár FA Cup a skotskou Premiership.

 • Vltava Labe Media: pentařské vydavatelství od společnosti Tarsago Česká republika koupilo hobby magazín Receptář a iReceptar.cz.

 • Česká produkční Social Media: digitální agentura se nově bude starat o komunikaci Palírny U Zeleného stromu. To zahrnuje komunikaci 500 let výročí založení Palírny nebo online komunikaci značky Stará Myslivecká.

Hit dne

The.Switch: Dávám.

 • Na turné

  Mandrage
  05. 10.24. 11.
 • Castingy

  Česká televize, útvar Výroby TS Brno, vypsala výběrové řízení na pozici výkonný producent. Předpokládaný datum nástupu září 2017. Podrobnosti na webu Kavčích hor.

Recenze

Ant-Man a Wasp

V porovnání s nedávno uvedenými epickými Avengers: Infinity War působí aktuální přírůstek marvelovského světa Ant-Man a Wasp spíše jako chudý příbuzný. Je ovšem pravda, že první filmový Ant-Man (2015) vyzníval v porovnání s dalšími marvelovskými hrdiny ještě zakřiknutěji.

Bohužel režisér Peyton Reed ani napodruhé nedokázal vymyslet nějaký výraznější klíč, jak ze zmenšujícího se a zvětšujícího se chlapíka vykřesat zajímavé dobrodružství či vizuálně přitažlivé scény. Ústřední dvojice hrdinů (Paul Rudd a Evangeline Lilly) působí mdle, nevýrazně, v jakékoliv společné scéně je přehraje zkušený pardál Michael Douglas. Scott Lang/Ant-Man by si rozhodně zasloužil poněkud důkladnější pozornost nějakých nadanějších scenáristů.

Filmu chybí nějaký silnější příběh, ústřední motiv. Přece jenom po apokalypse z posledních Avengerů je drobná záchranná mise jednoho člověka poněkud málo. Hlavní záporák, obchodník se zbraněmi, je plochá, plakátovitá postavička bez šťávy a kontextu. Rovněž sekvence z kvantových polí, kde by člověk čekal nějaký výraznější výtvarný/designový počin, svou nekomplikovaností trochu připomínají 90. léta.

Jinými slovy: v porovnání s ostatními marvelovskými bijáky je Ant-Man a Wasp spíše průměr, byť možná z hlediska hlášek asi nadprůměr. A přesto, díky závěrečné scéně, je Ant-Man a Wasp další kostičkou z velké stavby Marvel Universe, kterou si hardcore fanoušci asi nenechají ujít.