Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Nekorektní komedie Vyšehrad: Fylm vstoupila do elitního klubu stomilionových filmů

14:10, 20. 6. 2022
Film Aleš Borovan

Neformální elitní klub stomilionových českých filmů, kam se dostanou tuzemské snímky s hrubými kinotržbami nad 100 milionů korun, má nového člena.

V uplynulých dnech do klubu vstoupila vysoce nekorektní "fotbalová" komedie Vyšehrad: Fylm (foto), za kterou stojí produkční společnost Gangbang production Jakuba Štáfka a Ctibora Pouby. Vyšehrad režíroval Martin Kopp (3Bobule, Bajkeři), scénář napsal Tomáš Vávra (3Bobule, Král Šumavy). Prodeje kinolístků Vyšehradu se nyní, po deseti týdnech promítání, pohybují na hranici 101 milionů korun, návštěvnost vystoupala na 590 tisíc diváků. Titul do kinodistribuce vstoupil 14. dubna.

Filmové patálie fiktivního fotbalisty Julia Lavického, které těží z populárního online seriálu Vyšehrad, budou po kinech vydělávat i na fyzických nosičích, podle naších informací se plánuje DVD i Blu-ray. Dalším zdrojem příjmu má být prodej stylového merchandisingu značky JL10 (číslo Lavického dresu). Kolekce obsahuje oblečení (spodní prádlo, mikiny, trička atd.), lubrikační gely, kondomy atd. Samotný film je zafinancován částečně vlastními penězi producentů, částečně filmovým fondem (pobídky) a částečně i několika sponzory - KFC a sázková divize Sazkabet (Sazka Group).

V elitním "stovkařském" klubu jsou například snímky Anděl Páně 2 nebo Ženy v běhu. Vývoj kumulativních kinotržeb Vyšehrad: Fylm v čase, po jednotlivých týdnech v kinodistribuci (částky v milionech korun):

Sdílejte článek: