Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Hudební vydavatelství Universal Music prodlužuje deal s labelem SinglTon

09:22, 21. 6. 2022
Hudba Aleš Borovan

Největší gramofirma v Česku, tuzemská pobočka Universal Music (UM), prodlužuje partnerství s labelem SinglTon hledače talentů Martina Červinky (na fotce uprostřed), který zahájil kariéru v Universalu již v roce 1996.

SinglTon se zaměřil na vyhledávání a rozvíjení talentu nových, zajímavých umělců s komerčním potenciálem. V současnosti SinglTon a Universal Music společně vydávají umělce jako Jelen, Debbi, Tereza Balonová, Kateřina Marie Tichá a stojí i za úspěchem posmrtně oceňovaného alba Davida Stypky Dýchej, které získalo na Cenách Anděl tři sošky. Universal Music se stará především o vydavatelskou a distribuční část SinglTon.

"S Martinem nás pojí dlouholeté přátelství, které sahá až do poloviny devadesátých let. Hudební byznys v České republice se od té doby projel na horské dráze, od zlatých časů skrz nejhlubší krizi až k zářné současnosti. Jsem opravdu rád, že jsme znovu našli společnou cestu před deseti lety a dokázali, že vydavatelství může umělcům poskytnout kompletní servis včetně managementu a bookingu," uvedl ředitel UM Tomáš Filip (foto vpravo).

Sdílejte článek: