Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Miliardář Šmejc prodává tři čtvrtiny chorvatské sázkové kanceláře SuperSport

10:50, 11. 8. 2022

Investiční skupina EMMA Capital (majitel Jiří Šmejc - foto) dotáhla do konce jednání o divestici chorvatské sázkové kanceláře SuperSport. Předmětem prodeje jsou tři čtvrtiny SuperSportu.

Kupcem je světový hráč na poli sportovního sázení Entain plc. Obě strany zároveň vloží své podíly do nově zřízeného společného podniku Entain CEE, v němž budou držet akcie v daném poměru, tedy 75:25. "SuperSport se nám podařilo rozvinout do podoby, v níž se stal dominantní součástí našeho portfolia. Současně jsme na něj začali dostávat velmi zajímavé nabídky. Z důvodu větší diverzifikace našich aktiv jsme se nakonec rozhodli přijmout nabídku Entainu. Jednak byla nejkomplexnější, a navíc nám umožňuje setrvat v odvětví, kterému už velmi dobře rozumíme a vždy se nám v něm dařilo," komentoval investiční ředitel EMMA Capital Pavel Horák.

"Vstupem společnosti Entain se SuperSport - obrazně řečeno – kvalifikoval do té nejvyšší evropské ligy. Přítomnost tak významného globálního hráče otevírá pro SuperSport zcela nové možnosti rozvoje a my jsme rádi, že budeme při tom," doplnil Horák.

Cena akvizice závisí na výkonnosti Supersportu v roce 2022 a její celková výše je odhadována na 690 milionů eur (cca 16,8 miliardy korun). To odpovídá celkovému ohodnocení SuperSportu ve výši 920 milionů eur. Zároveň platí, že při splnění výkonnostních kritérií v letech 2023 až 24 může EMMA Capital obdržet vyšší dividendy, než by odpovídalo jejímu 25 procentnímu podílu. Celá transakce by měla být vypořádána nejpozději do konce roku.

V samotném provozu společnosti SuperSport neplánují oba partneři žádné změny. Ředitelem zůstává nadále Radim Haluza. Součástí transakce je rovněž chorvatská společnost minus5, která vyvinula a průběžně rozšiřuje IT platformu SuperSportu, a dále také dceřiná společnost SuperSportu Puni Broj.