Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Režisér Bebjak točí pro TV Nova novou kriminální minisérii

09:17, 25. 10. 2022

V poslední době velmi vytížený režisér Peter Bebjak (Chlap, Devadesátky, Duch, Případy 1. oddělení atd.) natáčí další seriálový titul. Minisérie s pracovním názvem Matematika zločinu vzniká pro nováckou platformu Voyo.cz.

Matematika zločinu je inspirována stejnojmenným podcastem, za nímž stojí dokumentaristky Magdalena Sodomková a Brit Jensen. V hlavních rolích se představí Lucie Štěpánková, Jan Nedbal, Zuzana Bydžovská, Kristýna Boková, Miloslav Pecháček a Jiří Bartoška. Premiéra pod značkou Voyo Originál je naplánována na příští rok. Matematiku zločinu, která vychází ze skutečné události, pro Voyo natáčí produkční společnost DNA Production producentů Rasťo Šestáka a Petera Bebjaka.

Seriál vzniká z velké části v reálných lokacích a tvůrci tak třeba za přísných bezpečnostních podmínek natáčeli ve vazební věznici Praha Pankrác, za plného provozu na pražském letišti Václava Havla, v Chemickém ústavu Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy nebo v sídle jednoho z tuzemských mediálních domů. Poslední klapka by měla padnout v polovině prosince.

"Podcast Matematika zločinu byl ve své době fenomén a otevřel velmi důležité téma justičních omylů v českém soudním systému. Je děsivé, že se to může týkat kohokoliv z nás. Jsme rádi, že nám Tomáš Toman, Magdalena Sodomková a Brit Jensen dali svou důvěru příběh zpracovat," uvedla kreativní producentka TV Nova Iva K. Jestřábová.

Sdílejte článek: