Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Letní festival Rock for People kupuje dalšího headlinera, anglické poprockery The 1975

09:29, 26. 11. 2022
Hudba Koncerty Aleš Borovan

Organizátoři hudebního open air festivalu Rock for People pro další ročník akce v roce 2023, který má být největší v historii, nakoupili třetího headlinera. Bude jím britská poprocková kapela The 1975 (foto), oceněná dvěmi cenami Brit Awards z roku 2019.

Pořadatelská agentura Ameba Production tak bude fanoušky lákat hned na tři velká jména - metalisty Slipknot, britské rockové velikány Muse a The 1975. Posledně jmenovaný soubor v čele s Matthewem Healym přiveze novou desku Being Funny in a Foreign Language z letošního roku. Většina alb The 1975 se umístila na vrcholných příčkách britských i amerických hitparád a v roce 2020 si vysloužili i nominaci na cenu Grammy za nejlepší rockový song.

"Rýsuje se nám hodně nabitý ročník. Čtvrtého headlinera se fanoušci dozví již brzy v adventním kalendáři," komentoval ředitel festivalu Michal Thomes. Festival Rock for People se uskuteční v termínu 8. až 11. června 2023 v Parku 360 u Hradce Králové. Kromě výše uvedených jsou nasmlouvané rovněž kapely ArchitectsBilly TalentHollywood UndeadI PrevailLorna ShoreNothing But ThievesPaleduskSet It OffSleep TokenThe Amazons atd. V současné době je podle organizátorů prodáno přes 70 procent ze současné edice vstupenek. Kapacita Parku 360 je až 35 tisíc diváků.