Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Česká televize na jaře 2023 nasadí druhé Kukačky a nový komediální seriál Jana Prušinovského

aktualizováno
10:29, 6. 12. 2022
Televize Aleš Borovan

Pro čtenáře Borovan.cz v podstatě žádné větší překvapení. Jarní programové schéma 2023 České televize se hemží seriálovými novinkami, o kterých jsme psali již dříve. K tomu Kavčí hory přidají do vysílání sedmnáct koprodukčních filmů.

Seriálovými pilíři jarních měsíců na kanálech ČT se stane druhá řada Kukaček (foto), třináctidílný krimiseriál Místo zločinu České Budějovice (režie Jiří Chlumský a Jan Hřebejk) a osmidílný komediální seriál Jana Prušinovského Dobré ráno, Brno!. Na obrazovkách se objeví rovněž pětidílný dobový seriál Volha z normalizačního Československa (hlavní role Kryštof Hádek, start v dubnu) a minisérie Docent s Terezou Ramba a Ivanem Trojanem (režie Jiří Strach). Docent odstartuje v lednu.

Na jaře uvede Česká televize také dva nové celovečerní televizní filmy Případ se štěnicí a Případ s koncem, které jsou zároveň posledními díly volného cyklu detektivních příběhů podle literárních předloh Hany Proškové v hlavních rolích s Viktorem Preissem a Davidem Matáskem.

Kromě premiérových seriálů nabídne ČT divákům televizní premiéru hned sedmnácti snímků, které vznikly v její koprodukci. Kromě Zátopka, jenž odstartuje Nový rok odvysílá i sportovní drama Poslední závod, úspěšnou komedie Prvok, Šampón, Tečka a Karel, Mimořádná událost či Kdyby radši hořelo, animovaný snímek Moje slunce Mad, pohádku Myši patří do nebe nebo dramata Okupace a Chyby.

Originální nabídku připravují i tematické kanály ČT: šestidílnou televizní minisérii Stopy Járy Cimrmana spolu s herci Zdeňkem Svěrákem, Miloněm Čepelkou, Petrem Bruknerem a průvodcem Miroslavem Táborským. Atmosféru Příběhů starých hospod poodkryje v osmidílné sérii herec Josef Polášek, pokračování úspěšné road movie motorkáře a cestovatele Igora Brezovara a herce Martina Písaříka zavede diváky Po jedné stopě do Afriky II a herečka Vica Kerekes se vydá V karavanu po Maďarsku. Kulturní stanice ČT art odvysílá druhou řadu talk show Ikony Kamila Střihavky a premiérové dokumentární cykly Dirigenti a Varhanní Nej.