Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

TV Nova na jaře 2023 nasadí pět nových seriálů, kromě nových Specialistů i Jednu rodinu

aktualizováno
14:16, 7. 12. 2022
Televize Aleš Borovan

Komerční televize Nova (majitel PPF) se rozhodla v příštím roce nasadit ostré tempo - ve vysílání se na jaře objeví hned pět seriálových novinek. Kromě jiných půjde do vysílání i jeden z prvních dobových seriálů Novy, rozsáhlá série Zlatá labuť (psali jsme již dříve).

Seriálovými pilíři Novy v jarních měsících se tak stane nová řada Specialistů (foto z předchozí řady), druhá řada krimi série Odznak Vysočina (produkce Bionaut), Zlata labuť (produkční firma Dramedy Productions), komediální seriál Jedna rodina (Tereza Kostková, Filip Blažek, Berenika Kohoutov, Jana Paulová, Pavel Zedníček atd.) a komediální krimi Případy mimořádné Marty s Tatianou Dykovou v hlavní roli.

Dobový seriál Zlatá labuť (foto) zavede diváky do nablýskaných interiérů stejnojmenného obchodního domu na konci třicátých let v momentu, kdy do druhé Republiky vtrhla okupační německá vojska v březnu 1939. Pod režijním vedením Braňa Holička a Bisera A. Arichteva se v seriálu představí například Marta Dancingerová, Vojtěch Vodochodský, Beata Kaňoková spolu s Petrem Kostkou, Danielou Kolářovou, Svatoplukem Skopalem nebo Tomášem Töpferem.

Rodinný komediální seriál Jedna rodina bude vyprávět příběhy tří rodin svedených dohromady nejen střídavou péčí o své potomky. Režie Dan Wlodarczyk, který pro Novu točil minisérii Jitřní záře. Téměř přesně po roce se na obrazovky TV Nova premiérovými epizodami vrátí úspěšný seriál Odznak Vysočina. I v druhé řadě diváci uvidí pětici vyšetřovatelů pod vedením kapitánky Dany Skálové (Monika Hilmerová). Tentokrát jsou jednotlivé epizody inspirovány skutečnými kriminálními případy, na jejichž věrohodnost dohlížela Renáta Miková, vrchní komisařka Krajského ředitelství Policie Jihočeského kraje. V režii Marka Najbrta a Andyho Fehu v seriálu hrají Michal Suchánek, Martin Hofmann, Patrik Děrgel, Pavel Řezníček nebo Pavel Batěk.

Specialisté přicházejí s novou řadou a ve staronovém složení. Po šesti letech se totiž vracejí David Prachař, jako nadřízený majora Strouhala (Martin Dejdar) a Zuzana Kajnarová v roli kapitánky Zuzany Koutné. Kromě nich se navíc v týmu techniků objeví zcela nová tvář, asistent Václav Holeček v podání Matouše Rumla, plus Marek Lambora.