reklama
reklama
Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Insolvenční kauza Médey dospěla k dohodě, mediálka měla vyrovnat dlužné částky

aktualizováno
20:44, 28. 2. 2023

Mediálnímu podnikateli Jaromírovi Soukupovi (foto) se opět podařilo vybrat hrozící karambol. Soukupova mediální agentura Médea dospěla k dohodě s třemi subjekty, které na ni před několika dny podaly insolvenční návrh.

Jednalo se o komunikační skupinu Knowlimits Group, kinořetězec Cinema City a agentura Cinexpress, kterou vlastní kterou vlastní spolumajitel CineStar Pavel Vodička. Ty po Médee požadovaly splacení dlužné částky po splatnosti dohromady přes 3,5 milionu korun plus příslušenství.

Výsledkem čerstvé dohody právníků Knowlimits a Médey je následující text: "Společnosti Knowlimits Group, Médea a Barrandov Televizní studio tímto prohlašují, že k dnešnímu dni uzavřely dohodu o vypořádání vzájemných práv a povinností, kterou narovnaly veškeré vzájemné spory. V rámci narovnání obchodních vztahů vzala společnost Knowlimits Group také zpět insolvenční návrh podaný proti společnosti Médea." Své pohledávky měly dostat splaceny i Cinema City a Cinexpress, podle insolvenčního rejstříku Cinema City vzala svůj insolvenční návrh zpět.

Součástí hořké pilulky pro Soukupa je dnešní zveřejnění omluvy komunikační skupině Knowlimits: "Společnost Barrandov Televizní studio a společnost Médea se omlouvají společnosti Knowlimits Group za svá předchozí hanlivá tvrzení týkající se podnikání společnosti Knowlimits Group a jejich akcionářů." (viz screen dole).

Jak jsme psali již dříve, své pohledávky vůči Médee má i řada mediálních hráčů (viz odkaz pod textem). Ti však evidentně čekali, jak dopadne spor Médey a Knowlimits. Po aktuální dohodě nebudou mít chuť rozjíždět vlastní insolvenční návrhy.

Aktualizace: V insolvenčním rejstříku se v insolvenčním řízení, které se týká Médey, objevily další dvě pohledávky - společnosti Media One a W & P Euronova.