Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Agniezska Holland dostala od filmového fondu na nového „Kafku“ desítky milionů

12:08, 8. 3. 2023
Film Aleš Borovan

Filmový fond rozděloval mezi české producenty peníze na celovečerní hrané filmy. Celkem se mezi sedm snímků rozdělilo 61 milionů korun, převážně z prostředků daňových poplatníků.

Nejvyšší podporu, celkem 22 milionů korun, dostal film Franz oscarové režisérky Agniezsky Holland (foto; Šarlatán, Pan Jones, Hořící keř, Přes kosti mrtvých). "Film se bude skládat z fragmentů ze života a tvorby Franze Kafky, mozaika, která přesahuje jeho život do současnosti, ale prezentuje také dramatický svět Kafkovy fantazie." Producentem filmu je společnost Marlene Film Production, na projektu se bude koprodukčně podílet i Německo, Irsko a Polsko.

Druhým nejvýše podpořeným filmem je Tanec s medvědem režisérky a scenáristky Jitky Rudolfové (Hodinářův učeň, Rozkoš). Drama ze současnosti podpořili radní částkou 10 milionů korun. Producentem je Luminar Film a projekt má slovenské a polské koproducenty. Třetí nejvyšší částku 7,4 milionu, získal chystaný snímek Mord debutujícího režiséra Adama Martince, autora oceňovaného krátkého filmu Anatomie českého odpoledne. Producentem je společnost Breathless Films.

Další udělené částky:

  • Chica Checa, 7 milionů. Režisér Šimon Holý, produkce Silk Films
  • Na druhé straně léta, 6,4 milionu. Režie Vojtěch Strakatý, produkce Beginner´s Mind
  • Daleko/Blízko, 6 milionů. Režie Ondřej Erban, produkce Shore points
  • Aristokratka ve varu, 2 miliony. Režisér Jiří Vejdělek, produkce Evolution Films
Sdílejte článek: