Borovan.media
Obchod exkluzivními informacemi
 

Výroba pořadů pro Novu konečně v milionovém zisku

11:41, 12. 7. 2013

Známé bolístko ředitele Novy Jana Andruška konečně vykázalo známky podstatného zlepšení ekonomiky.

Výroba pořadů pro Novu a další subjekty ze skupiny CME skončilo v roce 2012 v zisku 35 milionů korun oproti ztrátě 21 milionů v roce 2011 (v roce 2010 ztráta dokonce 102 milionů). Vývoj hospodaření se podařilo zlepšit především díky rozpuštění opravných položek k podílu v likvidovaných dceřiných společnostech Taková normální rodinka a Změna.

Zlepšení nastalo i v provozní oblasti. Produkční firmě Media Pro Pictures (MPP, zfúzovala s CET 21 k 30. červnu 2013) se ve sledovaném období podařilo snížit osobní náklady o 28 milionů na 88 milionů korun (z toho na mzdy připadá pokles o 20 milionů), přidaná hodnota vzrostla ze 133 milionů na 190 milionů korun. Provozní zisk se tak meziročně zvýšil o pět milionů na 44 milionů korun.

MPP v loňském roce pokračovala ve výrobě úspěšných seriálů Ordinace v růžové zahradě (foto), Ulice a Gympl, k tomu se přidal i nový sitcom Helena. Společnost loni vyrobila rovněž hudební reality show Hlas Česko Slovenska a reality show Výměna. Stranou nezůstala ani filmová výroba: na plátna kin se v březnu 2012 dostal film Okresní přebor - Poslední zápas Pepika Hnátka a v průběhu roku se začal točit chystaný snímek Jiřího Menzela Donšajni.

Odběr newsletteru:

reklama

Odběr newsletteru:

Přihlášení

Krátce

 • Česká televize: nový seriál Zkáza Dejvického divadla začne vysílat od pondělí 4. března, 21:05. Režie Miroslav Krobot, 6 epizod.

 • Seznam.cz: majitel a miliardář Ivo Lukačovič opouští pozici předsedy představenstva Seznam.cz a nadále nebude ani jeho členem. Na pozici předsedy představenstva se budou střídat tři stávající místopředsedové. Změna v čele statutárního orgánu proběhne vždy jednou za čtyři měsíce. Prvním předsedou představenstva se v novém uspořádání stává Pavel Zima, v červnu tohoto roku ho ve funkci vystřídá Tomáš Kapalín.

 • TV Nova: nasadí nový řachací seriál Kameňák od pátku 22. února, prime time. V hlavních rolích Václav Vydra, Pavel Kikinčuk, Veronika Žilková, Martin Dejdar, Alice Bendová a Oldřich Navrátil.

Hit dne

Trailer filmu Teroristka.

 • Na turné

  Mandrage
  24. 1.30. 3.
 • Castingy

  Televize Barrandov shání zájemce o účast na natáčení pořadu Soudce Alexandr. Věk 20 až 70 let. Termín 22. a 23. září.

Recenze

Alita: Bojový Anděl

Přes 16 let trvalo převést japonský cyberpunkový manga komiks spisovatele Yukito Kishira Alita: Bojový Anděl (mimochodem nedávno vyšel i v češtině) od prvotního nápadu na plátna kin. Velikán světové kinematografie James Cameron (Avatar, Titanic), který si vzal na bedra scénář a produkci, dlouhá léta dával vždy přednost jinému projektu.

Studio 20th Century Fox dala konečnou zelenou projektu až v průběhu roku 2016, poté co poněkud seškrtalo rozpočet a na režisérskou židli angažovalo Roberta Rodrigueze. Výsledek by se dal označit jako povedená, pokorná a citlivě provedená filmová adaptace, která zachovává ducha, atmosféru knižní předlohy a pokud se v něčem od originálu odchyluje, pak se jedná v drtivé většině o zdařilé obohacení původního příběhu.

Odklad podle všeho prospěl i vizuální stránce filmu. Inteligentní a kreativní užití pokročilých digitálních technologií a triků (Cameron je původně vyvíjel pro dokumentární film) při ztvárňování dystopického světa roku 2563 po blíže neupřesněné katastrofě patří k hlavním tahákům filmu. Tvůrčí dvojici Cameron - Rodriguez se podařilo zkombinovat panteon nejednoduchých a barvitých postav (jak hlavních hrdinů, tak i záporáků) budoucího světa se záplavou bravurně vymyšlených a nasnímaných akčních scén. A to včetně překvapivého konce (pro ty, kdo nečetli komiks) jedné z hlavních postav. Svižný, moderní a srdcařsky udělaný filmový přepis kultovní mangy, který neurazí znalce a potěší nové fandy.