reklama
reklama
Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Streamovací služba Prima+ začala nabízet filmy a seriály České televize

14:37, 24. 10. 2023

Primácká streamovací platforma Prima+ následuje příkladu konkurenční služby Voyo.cz (TV Nova) a začala nabízet obsah České televize. O dealu Primy a ČT jsme informovali již dříve. Prima+ na trhu odstartovala v únoru 2023.

Streamovací služba, spadající pod Prima Group, pro začátek získala práva na vysílání jedenácti seriálových a čtyř filmových titulů ČT. Patří sem například Špunti na cestě, první sérii Život a doba soudce A.K., Čtvrtá hvězda, Dabing Street, Jak dostat tatínka do polepšovny, Sanitka (foto) nebo Trpaslík. Ty všechny nyní mohou sledovat uživatelé tarifů Prima+ Premium a Prima+Light.

Podle Primy si tarify Light nebo Premium již koupilo více než 100 tisíc uživatelů (z údajů Primy není jasné, zda je to kumulativní nebo aktuální číslo). "Naším strategickým cílem je nabídnout divákům žánrově pestrý obsah, aby si u nás každý našel to své. Díky dlouhodobému partnerství s Českou televizí rozšíříme nabídku o další pořady od známých českých tvůrců a lokální tvorbu, které je oblíbena napříč generacemi," uvedl ředitel Primy Marek Singer.

Streamovací videoslužba skupiny Prima prima+ je na trhu téměř devět měsíců. Za tu dobu nabídla divákům pod hlavičkou Prima Originals celou řadu seriálů jako Zákony vlka, Půlnoční zpověď, Agrometal, Bodyguardi, Pod hladinou, Sedm schodů k moci, Bez lítosti, Malá velká liga, Na vlnách Jadranu nebo Banáni. Prima plánuje v následujících letech investovat do výroby pořadů pro Prima+ cca jednu miliardu korun.