Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Havlův film dostal producenta do ztráty

aktualizováno
14:25, 24. 11. 2012
Televize Film Aleš Borovan

Filmová produkce Buc-Film, která v roce 2011 natočila film Václava Havla Odcházení, se propadla do mínusu. Zatímco v roce 2010 se podle účetní uzávěrky pohybovala v zisku 4,3 milionu korun, v loňském roce to byla naopak ztráta 3,4 milionu korun. Spadly i tržby, v meziročním srovnání ze 43 milionů na 27 milionů korun.

Příčinou propadu je především Havlův film. "Ztráta společnosti vznikla z důvodu ztrát při realizaci filmu Odcházení (cca 1,5 milionu korun) a z provozu dostihové stáje a chovu koní," píše majitel Buc-Film, producent Jaroslav Bouček (na fotce vlevo).

Odcházení mezi diváky nezaznamenalo příliš velký ohlas. Podle údajů Unie filmových distributorů jej od premiéry na konci března 2011 vidělo více než 50 tisíc diváků, kteří za lístky zaplatili přes 4,5 milionu korun. Celkový rozpočet filmu dosáhl asi 44 milionů korun. Největší částkou - přibližně 28 miliony korun - na něj přispěl Havlův mecenáš, miliardář Zdeněk Bakala, 10 miliony korun se podílela Česká televize. Výrobu filmu podpořila i ČSOB.