reklama
reklama
Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Potvrzeno: TV Nova do streamingu nasazuje dokumentární cyklus o vraždících manželích

07:41, 16. 3. 2024
Televize Aleš Borovan

Obsedantní posedlost vraždícími maniaky všeho druhu ze strany české audiovize pokračuje. Televize Nova na svoji streamovací službu Voyo.cz nasazuje dokumentární sérii o vraždících manželích Stodolových (psali jsme jako první).

Jedná se o nový pětidílný true crime cyklus Mirka Vaňury (série České televize Legendy kriminalistiky; na fotce vpravo) Případ Stodolovi, všech pět epizod je streamováno najednou. Vaňura se s detektivy po dvaceti letech vrací na místa, kde policie vyšetřovala osm vražd spáchaných manželi Stodolovými, "v dokumentu se objeví nikdy nezveřejněné policejní záběry, fotografie ze zákulisí vyšetřování i úplně nová svědectví".

"Bezesporu se jedná o jeden z největších případů naší novodobé kriminalistky. A to hned z několika pohledů. Česká policie do té doby neřešila nic složitějšího. Kriminalisté se museli vracet k již uzavřeným případům. A postupně zjišťovali, že obětí je víc, než si na začátku dokázali představit. Od roku 1989 se u nás nic hroznějšího nestalo - když si člověk uvědomí, kolik lidí a rodin to zasáhlo. A nejhorší na tom všem bylo, že vrazi si vybírali oběti ze sousedství. Bezbranné seniory, o kterých navíc věděli, že budou mít doma peníze," komentuje Vaňura.

"Sérii jsme pojali jako opravdové pátrání, a proto se natáčecí den podobal práci kriminálky. Často s námi přímo pátral i operativec a můj dobrý kamarád Honza Lomnický," uvedl Vaňura a jeho žena Dana Vaňurová, která stojí za režií, scénářem i dramaturgií, doplňuje: "Bylo to opravdu náročné, chtěli jsme, aby to především bylo co nejvíc pravdivé. Jak ze strany policie, tak i lidí, kteří to zažili. Ani pro jednu stranu to nebylo jednoduché, a tak jsme si opravdu prožili hodně stresových situací. Ale to k tomu patří, je to kriminalistika a pohybujete se na hodně citlivém poli."

Mimochodem, látka vraždících manželů je zpracována i v celovečerním filmu Manželé Stodolovi režiséra Petra Hátleho, který vstoupil do kin na konci letošního února. Jde však o separátní projekty, které kromě tématu nemají nic společného.