Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Do Bionautu nastupuje nový producent Petr Cífka, bude dělat Lunetic

aktualizováno
09:44, 13. 6. 2024
Televize Film Aleš Borovan

Známý filmový publicista a nedávný šéfdramaturg Stream.cz Petr Cífka (foto) nastupuje na novou pozici. Stává se producentem ve filmové a televizní producentské společnosti Bionaut producenta Vratislava Šlajera.

V Bionautu se bude Cífka věnovat vývoji a výrobě nových seriálů a filmů s fokusem na komediální, sportovní a hudební témata a projekty cílené na mladší diváky. Aktuálně produkuje minisérii Vítězství o hvězdě MMA Jiřím Procházkovi (společně se Šlajerem a Jakubem Košťálem, Cífka bude lead projektu) nebo projekt o legendární skupině Lunetic (Cífkův vlastní projekt). Spolupracuje zde s tvůrci jako jsou Tomáš Dianiška, Ondřej Erban, Jiří Vaněk, Jan Haluza nebo Daniel Zeman.

Dohlédne i na kinodistribuci nových filmů Bionautu - tím nejbližším bude animovaný snímek režiséra nominovaného na BAFTA Krise Kellyho Králové Šumavy. Ve společnosti Bionaut se už podílel na rozjezdu podcastového kanálu Dotočeno, kde vede i nový filmový podcast Novej & starej s Tomášem Baldýnským. Cífka bude mít v Bionautu k dispizici stávající tým firmy, tj. back office a servisní divizi Bionaut Works.

Tým Bionautu tvoří zakladatel Vratislav Šlajer a další producenti Jakub Košťál, který má na starosti hlavně mezinárodní vztahy, Barbora Příkaská, jež se primárně věnuje animovaným projektům, nebo Vlaďka Poláčková, která vede Bionaut Works. Mezi kmenové scenáristy patří Štefan Titka a Petr Koubek.

"Petr Cífka je producent s originálním pohledem a nápady, rozumí dobře divákům a nebojí se nových věcí. Věřím, že naše spojení povede k posílení produkce Bionautu, Petrovi dá silné zázemí pro jeho nápady a především přinese divákům řadu zajímavých filmů a seriálů," komentoval Šlajer.

Cífka byl tři roky šéfdramaturgem portálu Stream.cz, předtím vedl v Czech News Center videotvorbu, obsah a produkt v Burda Digital nebo byl šéfredaktorem několika webů Prima Online. Se Bionautem už spolupracoval na dokumentu PSH Nekonečný příběh, který byl v roce 2022 oceněn cenou diváků na MFF Karlovy Vary. Stál i za vznikem formátů Branky, body, kokoti a Prostor X či dokumentu o streetartovém R2-D2 na pražské Folimance. Je majitelem a vydavatelem filmového webu MovieZone.cz.