Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Postprodukční studio PFX Group kupuje další aktivum v Berlíně

17:13, 17. 6. 2024

PFX Group, česká společnost zabývající se vizuálními efekty a postprodukcí a spoluvlastněná fondem Genesis Capital (od podzimu 2023), pokračuje v mezinárodní expanzi. Po nedávném nákupu v Polsku nyní akvírovala VFX podnik v Německu.

PFX kupuje VFX divizi berlínského studia Cine Chromatix. která se zaměřuje na služby v oblasti obrazové a zvukové postprodukce a stojí za řadou oceněných mezinárodních filmových i seriálových projektů (Na západní frontě klid, Škola kouzelných zvířat atd.). Akvizice divize VFX je podle české společnosti prvním krokem ke spolupráci mezi PFX Group a Cine Chromatix a s jeho zakladateli a jednateli Ufukem Gencem a Janoschem Benzem.

V čele divize VFX, jejím hlavním supervizorem a nově členem nového vedení se stane Markus Frank (vpravo). Výkonným producentem bude i po akvizici Thomas Knop (uprostřed), který současně povede proces integrace všech čtyř studií PFX (Praha, Bratislava, Varšava, Berlín) do vedení skupiny PFX. Sídlo studií VFX zůstane v Goethestraße v Berlíně-Charlottenburgu, další studia a kanceláře se nachází v Lipsku, Kolíně nad Rýnem, Stuttgartu a italském Meranu.

Studio spolupracuje se společnostmi a platformami jako Disney+, Paramount+, YouTube, s německými televizními stanicemi ZDF, ARD nebo RTL. Spolupracovalo rovněž na celovečerních filmech Lassie nebo Muenter a Kandinsky - Modrý jezdec. "Touto akvizicí úspěšně doplňujeme investice PFX a stáváme se tak jednou z nejlepších adres pro vizuální efekty v Evropě," tvrdí Jiří Mika, ředitel skupiny PFX (první zleva).

"Z dlouhodobého hlediska jsou v odvětví VFX schopny přežít pouze silné mezinárodní aliance, které mají dostatek zaměstnanců, neustále investují do technologií a jsou přítomny po celém světě. Jako společnost se nyní soustředíme na postprodukci, ale budeme i nadále spolupracovat s našimi ceněnými kolegy z divize VFX, kteří se nyní připojili k PFX. Pro naše zákazníky se tedy z hlediska kvality, profesionality, kompetencí a kontaktních osob nic nezmění," uvedl Janosch Benz, ředitel Cine Chromatix.