Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Do čtvrté řady Odznaku Vysočina nastoupí nové postavy Adamy Vaculy nebo Zlaty Adamovské

08:15, 21. 1. 2026

Čtvrtou řadu úspěšného krimi seriálu TV Nova Odznak Vysočina (foto) občerství nové postavy, které ztvární Adam Vacula, Zlata Adamovská nebo Dorota Šlajerová (dcera producenta Vratislava Šlajera). První díl nové řady Nova odvysílá v pondělí 26. ledna v prime time, v předstihu se objeví na streamovací platformě Oneplay.

Vacula zahraje kapitána Jindřicha Válka. "Nový policista přinese do týmu hodně vzruchu. Svými neortodoxními metodami a služebními postupy dokáže zaskočit kapitánku Skálovou, která jinak rozhodně nelpí na doslovném dodržování všech pravidel. Kromě toho ale začnou na povrch vyplouvat i osobní Válkovy problémy, které následně ovlivní i jeho pracovní život," uvedla Nova.

Ze herecké sestavy naopak v nové sérii vymizela role policisty, kterou hrál Martin Hofmann. Zůstávají hlavní postavy vyšetřovatelů, které hrají Monika Hilmerová, Simona Hába Zmrzlá, Patrik Děrgel a Michal Suchánek. Dále se v seriálu objeví Tomáš Bambušek, David Máj, Barbara Lukešová nebo Kryštof Bartoš.

Rozhovor s producentem Vratislav Šlajerem zde:

Nová série Odznaku Vysočina se hodně točila v zimním prostředí. Celkem vzniklo 16 nových epizod (video ze slavnostní projekce prvního dílu zde). Řadu režírovali Andy Fehu a Jan Haluza, pod scénářem jsou podepsáni Věra Starečková, Marta Fenclová, Petr Koubek a Pavel Gotthard. Výkonnou produkci měl na starosti Bionaut (Vratislav Šlajer), kreativní producentkou Novy byla Iva K. Jestřábová. Výkonnou producentkou Bionautu byla Vlaďka Poláčková.

"Možnost pokračovat s další sérií vnímáme jako ohromnou příležitost. Scenáristé, herci i celý štáb už jsou sehraný tým a díky nim jsme schopni s každou novou sérií přinášet propracovanější a napínavější příběhy. Osobně mám ohromnou radost, že k nám byla Vysočina milostivá a předvedla opravdu pohádkově zimní počasí a moc se těším, až diváci uvidí naši novou postavu v podání Adama Vaculy, která do týmu vnáší zase trochu jinou dynamiku," komentovala Jestřábová. Třetí řadu seriálu Odznak Vysočina sledovalo na jaře 2024 na obrazovkách TV Nova v průměru 24,81 procenta diváků v CS 15-54.