Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Jansta má šanci radit ČT se zakázkami

12:44, 29. 11. 2012
Televize Aleš Borovan

Mocný advokát a předseda ČSTV Miroslav Jansta získává další vliv. Česká televize bude Advokátní kanceláři Jansta, Kostka a spol. posílat poptávku na poradenství u svých veřejných zakázek. Spolu s Janstou osloví i další  čtyři kanceláře (například Havel, Holásek & Partners) a advokáta Tomáše Hlaváčka. Ti všichni byli před několika týdny vybráni v rámci příslušného tendru ČT. Televize hodlá za tyto služby zaplatit celkem 15 až 25 milionů korun bez DPH. Poradenství u tendrů ČT je významná pozice - jen v roce 2011 televize vypsala výběrová řízení za 1,3 miliardy korun.

"Souhrnný roční objem veřejných zakázek se odvíjí od celkového rozpočtu, který schvaluje Rada České televize," uvedla mluvčí ČT Michaela Fričová.

AK Jansta, Kostka a spol. šla do tendru ČT ve sdružení s brněnskou advokátní kanceláří MT Legal. Toto sdružení bylo vybráno jak v části tendru "veřejné zakázky na dodávky a služby", tak i "veřejné zakázky na stavební práce". Podobně uspělo i sdružení kanceláří Rowan Legal a Gordion.

Příslušná mandátní smlouva byla se všemi vybranými účastníky uzavřena na čtyři roky. "Každý z poskytovatelů služby obdrží identickou výzvu a podá nabídku. Uchazeč s nejlepší nabídkou bude realizovat pro ČT služby administrace veřejné zakázky v rozsahu potřebném pro ČT," doplnila Fričová.