Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Online zpravodajství: v červnu pokračoval sešup Seznam Zpráv, Deníku.cz a Aktuálně.cz

11:52, 3. 7. 2026

Největší české zpravodajské portály v Česku, tzv. seriózní i bulvární, v červnu zaznamenaly další meziroční propady v počtu zhlédnutých stránek. Největší poklesy se týkaly Seznam Zpráv (majitel Seznam.cz), Deníku.cz (Vltava Labe Media), Aktuálně.cz (Economia) a bulvárních portálů jako jsou Blesk.cz (Czech News Center) a Extra.cz (BurdaMedia Extra). Vyplývá to z monitoringu českého internetu NetMonitor.

Počet pageviews u Seznam Zpráv se za šestý měsíc 2026 meziročně snížil téměř o 14 procent. Za květen meziroční propad činil přes 15 procent. Jak již dříve uvedla mluvčí Seznamu Aneta Kapuciánová, poklesy čísel u SZ mají být dané z velké části dané přesunem diskuzí na Lidé.cz od listopadu 2025. Dobré je však dodat, že i diskuse na Lidé.cz obsahují odkazy na původní články SZ, tedy diskuse i po přesunu by jim měly generovat určitý traffic. Deník.cz v červnu meziročně spadl o 28 procent, Aktuálně.cz o 20 procent.

Setrvalé jsou rovněž poklesy zhlédnutých stránek u bulvárních webů. Čísla pageviews spadla u Blesk.cz o téměř 17 procent, u Extra.cz to bylo minus cca 57 procent. Jak uvedla ředitelka vydavatelství BurdaMedia Extra Petra Fonda, zhoršení cifer u Extra.cz je výsledkem změn ve fotogaleriích. "Je to dáno tím, že jsme změnili to, jak počítáme a zobrazujeme na mobilních zařízeních fotogalerie v článcích.  Dříve jsme počítali na každou fotografii jedno pageview, zatímco teď se celá galerie načte na mobilu pod sebe a tím vygeneruje jen jedno PV. Reklamního inventory je ale dostatek. Tuto změnu jsme udělali proto, abychom zlepšili výkon a výnosy z reklamy právě v mobilních galeriích, což se nám podařilo," uvedla pro Borovan.cz Fonda.

Zde podrobnější meziroční porovnání pageviews za měsíc červen 2026 a červen 2025 (Zdroj: NetMonitor, čísla v milionech pageviews, třetí číselný sloupec ukazuje procentní pohyb). U serveru Idnes.cz (Mafra) je třeba brát v potaz, že se do jeho aktuálních čísel již nezapočítává návštěvnost Idos.cz, ta se nyní vykazuje samostatně.