reklama
reklama
Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Divokej Bill rozjíždí vlastní byznysovou firmu

aktualizováno
11:03, 30. 11. 2012
Hudba Koncerty Aleš Borovan

Jedna z posledních velkých kapel, úvalský Divokej Bill, se staví na vlastní byznysové nohy. V těchto měsících rozjíždí stejnojmennou firmu, která se bude starat o management, booking nebo merchandising kapely. Největší podíl ve firmě drží frontman a zpěvák Václav Bláha (34 procent), houslista Adam Karlík a kytarista Roman Procházka mají po 33 procentech. Kapela se již na jaře rozloučila s dlouholetým managerem Petrem Fořtem z Ameba Production. "Všechny věci v byznysu už známe. Potřebovali jsme některé věci oživit," vysvětlil Bláha.

Firma má nyní na starosti natáčení nové desky. Ta by měla vyjít v polovině března 2013. Vydávající firma není jistá, velmi pravděpodobnou možností je Supraphon. Následně Divokej Bill vyjede na turné k 15 letům kapely. Šňůra bude mít 15 zastávek.

Kapela od debutu Propustka do pekel vydávala u EMI. Za svou kariéru prodala více než 200 tisíc nosičů. Jednou z  nejprodávanějších nahrávek Divokýho Billa se stal živák z Lucerny, kterého se prodalo přes 40 tisíc kusů. Podobně jako eponymního alba Divokej Bill. Deska Mezi nima má na kontě více než 28 tisíc prodaných kusů, Svatá pravda pak přes 25 tisíc nosičů. Bill rovněž patří mezi koncertně nejpilnější skupiny, doposud odehrál přes 1000 koncertů.

Vaší pozornosti doporučujeme:

iva milerová