Borovan.media
Obchod exkluzivními informacemi
 

Svěrákovský byznys nabírá milionové tempo

14:33, 3. 10. 2013

Po několikaměsíčním klidnějším období nabírá knižní byznys spisovatele a scénáristy Zdeňka Svěráka na lukrativním předvánočním trhu vysoké obrátky.

V pondělí 14. října vychází Svěrákova nová kniha Po strništi bos. Vydavatelství Fragment vrhne na trh náklad 60 tisíc kusů. Na základě dosavadních objednávek knižních distributorů a vysokého zájmu čtenářů je již nyní jasné, že se náklad v podzimním období vyprodá a že Fragment s největší pravděpodobností přichystá dotisk. Vyprodaný první náklad přinese maloobchodní tržby v objemu skoro 14 milionů korun.

Autoři na českém knižním trhu dostávají obvykle 8 až 15 procent z maloobchodní ceny. Svěrák by se mohl pohybovat u horní hranice podílu, jeho příjem z prodejů Po strništi bos by mohl dosáhnout až dvou milionů korun. Nebude to jediný příjem z knih. V druhé polovině října rovněž u Fragmentu vyjde další "svěrákovský" titul, souhrnná publikace Dětem (povídky, písně, operety), který vydává společně se skladatelem Jaroslavem Uhlířem

Svěrák u Fragmentu doposud vydal dvě knihy povídek. Prvního titulu Povídky (2008) se prodalo přes 125 tisíc výtisků. Druhá kniha Nové povídky (2011) zaznamenala prodej více než 90 tisíc kusů. Loni vydané dárkové balení obou knih si našlo cestu k dalším tisícům kupců. Celkové prodeje překročily 238 tisíc výtisků. Maloobchodní tržby všech "povídkových" titulů tak mohly přesáhnout 55 milionů korun.

Díky nadprůměrným prodejům Po strništi bos Fragment letos očekává zlepšení loňských hospodářských výsledků - tržby v roce 2012 klesly k 125 milionům korun a zisk na tři miliony korun.

Odběr newsletteru:

reklama

Odběr newsletteru:

Přihlášení

Krátce

 • Dynamix Media: OOH společnost, pronajímající reklamní plochy v obchodních centrech, v roce 2016 utržila přes 25 milionů korun. V meziročním srovnání to představuje nárůst o 5 milionů. Čistý zisk v daném období vyskočil z 1,4 milionu na 4,2 milionu korun.

 • AMC Networks International: rozšiřuje distribuci Film+ na Slovensku. Od 1. března bude tento TV kanál díky přesunům do základních balíčků dostupnější pro zákazníky operátorů Slovak Telekom a DIGI Slovakia.

 • CETIN: podnik Petra Kellnera uzavřel dohodu se společností Český bezdrát (Petr Benýšek a Benedikt Pánek) o spuštění IPTV platformy EriTV. Ta nabídne až 150 TV programů včetně inteligentních funkcí archivu, časového posunu, nahrávání pořadů atd. Došlo tak k rozšíření spolupráce obou stran, která od půlky 2017 na základě nové velkoobchodní smlouvy zahrnovala internetové připojení.

Hit dne

Video ke 4. výročí hry World of Tanks.

 • Na turné

  Mandrage
  02. 2.03. 3.
 • Castingy

  Česká televize, útvar Výroby TS Brno, vypsala výběrové řízení na pozici výkonný producent. Předpokládaný datum nástupu září 2017. Podrobnosti na webu Kavčích hor.

Recenze

Prezident Blaník

Narychlo spíchnutá záležitost, která trpí bohužel mělkým scénářem a přívalem samoúčelných sprosťáren. Tvůrci povedené online série Kancelář Blaník Marek Najbrt, Robert Geisler, Benjamin Tuček atd. neodolali výjimečné příležitosti prezidentských voleb a pokusili se celkem svižné internetové dílko se stopáží cca 7 až 10 minut na díl přetavit v celovečerní film.

Celé chvályhodné snaze škodí evidentní uspěchanost projektu, neschopnost přijít s alespoň trochu sofistikovanějším příběhem naroubovaným na skutečné volby, které proběhly jen před pár dny, plus jasné přihlášení se autorů k protizemanovskému táboru. Zatímco jedním z hlavních faktorů úspěchu a příjemné vtipnosti "původního" Tondy Blaníka je palba napříč celou českou politicko - lobbisticko - byznysovou scénou ve stylu padni komu padni, hlavním cílem celovečeráku je i přes oficiální vyjádření tvůrců Miloš Zeman a spol. To  jakoby přiškrtilo až doposud spolehlivý a nápaditý "vtipovod" Najbrta a spol. a zploštilo postavu samotného Blaníka - z původně mazaného lobbisty je nyní tupý a sprostý buran.

A těch několik dobrých fórů, které ale příznivce původního seriálu příliš nepřekvapí, je navíc spolehlivě upozaděno nesmyslnou vulgaritou, která o několik set procent překračuje ještě snesitelnou mez, nastavenou v původní Kanceláři Blaník. Ostatně, i do sloganu filmu se bůhvíproč prodralo slovo "čů..k". Je s otazníkem, proč takový přisprostlý a prvoplánovitý snímek finančně podpořila Česká televize, která se tak ráda ohání "náročnější" dramaturgií. Snaha za každou cenu napravit pochybení s odmítnutím původní online série zacílila vedle. Celkově promarněná příležitost.